Erdem Ulus yazdı: OZAN BİTMİŞ !..

Erdem Ulus yazdı...

Erdem Ulus yazdı: OZAN BİTMİŞ !..

Transfer sezonu açıldığından bu yana 4 Büyükler yine aynı eksende. Scout'u Menajer olan faytonla damda dolaşır hesabı işte.

Fenerbahçe, Van Persie'yi borsaya bildirmiş, açıklayacağı gece...
Pat. Beşiktaş devrede.
Fakslar, telefonlar, mailler... 
Beşiktaş başkanı çıkıp açıklama yapıyor. "Hiç kimse ilgilenmezken biz ilgileniyorduk" diyor. 
Amerika'yı yeniden keşfediyor. Sonuçta bahsettiği adam Van Persie. Eneramo değil ki!

Dünyada başka golcü yok tabi. Mari Gomez için Galatasaray ile Beşiktaş kapışıyor. Galatasaray'ın hocası çıkıyor "Kim istemez Mario Gomez'i ama çok pahallı" diyor. Beşiktaş gidiyor, satın alma opsiyonuyla neredeyse bedavaya getiriyor. 

N'Doye önce Trabzon'un gündemine geliyor. O zaman Trabzon'un hocası olan Şenol Güneş transferi istemiyor. Bu sezon başı Şenol Güneş'li Beşiktaş'la anlaşıyor. Mario Gomez gelince vazgeçiliyor. 
Gidiyor Trabzon alıyor. 
Cavanda desen aynı.

MBia'yı bile Trabzonspor alınca farketti diğerleri. Ah ulan” dediler ama iş işten geçti.

Son olarak Ozan Tufan...

Ülkede sözde yabancı sınırı kalktı. 
Beşiktaş'ın Fulya'yı, G.Saray'ın Riva'yı vermediği kaldı Bursa'ya. 
Scout'un olmadığı yerde; Ozan, Abdurrahman Çelebi tabi.

Habire N'Doye, V.Persie, Gomez, İnler, Ozan... 

Koskoca Chelsea, Filipe Luis'i Atletico Madrid'de gönderip, onun boşluğunu Augsburg'dan Abdul Baba Rahman diye bir oyuncuyla doldurmak istiyor. Türkiye'de FM oynayanlar dışında tanıyanı yok. 
Morinho ısrar ediyor.
Chelsea 25 Milyon teklif ediyor, Augsburg reddediyor...
Dışarıda başka bir dünya var. Bu bize tuhaf geliyor.

UEFA nezdinde Batık kulüplerimiz Beşiktaş ve Galatasaray, son olarak Ozan Tufan için 7 Milyon Euro artı Bir kamyon dolusu oyuncu teklif ediyor, "Battı balık yan gider Fenerbahçe" ise tetikte bekliyor...
Oyuncunun batık kulübünün başkanı da bu teklifleri sert bir dille geri çeviriyor. Kulüp batık ama kendi takımında oynamak istemiyor diye para edecek iki- üç oyuncusundan biri olan Volkan'ı da PAF takıma gönderiyor. 
Asıl tuhaf olan bu işte.
Anlatsan Hollanda-Belçika'da bir hafta gülerler Fıkra diye. 
Bizimse en ciddi gündemimiz bu!

Neymiş? Ozan bir projeymiş! 
Beşiktaş'ın bir oyuncuya 7 Milyon€ verecek lüksü kaldıysa, o paraya iyi bir kaleci alsın. 
En iyi proje bu olur.

Son sözüm Ozan kardeşe. 
Avrupa'ya git.
Kaç kurtar kendini de, bizi de...

 

ERDEM ULUS

YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammet ünsal
muhammet ünsal - 4 yıl Önce

erdem abi çok güzel yazmış. eğer bir projeyse üzerine 3 5 daha koy bir kaleci bir avrupadan ön libero al

ergyy
ergyy - 4 yıl Önce

çok doğru ve güzel bir yazı olmuş.. siz o paralararı verdikçe fırsatçı anadolu kulüplerine, onlar istemeye devam edecekler. yabancı sınırının kalkması falan fayda etmez işte böyle. araştırın dünyayı, en azından avrupayı..o paralara ne adamlar bulursun, artık çoçuklar bile biliyor kim var, nerede oynar..yazık, çok yazık giden paralara..

SENCER
SENCER - 4 yıl Önce

ben fenerin hocasının OZAN ı istemediğini düşünüyorum, zira sezon başı gündemlerine geldi hoca istemedi dediler. g.saray dersen bütçe itibariyle 3-4 milyon eurodan fazla veremez. O nedenle korkmadan, sakin, sabırla bu süreci yürütmek lazım.

emiliano
emiliano - 4 yıl Önce

Beşiktaş şu an Türkiyede scout ekibi en iyi çalışan takımdır erdem efendi.Van persieyle 1 sene öncesinden görüşülmüş fakat şartlar uymadığı için alınmamış.Muhalefet olunda az sallayın bari biraz.

alper tunga
alper tunga - 4 yıl Önce

erdem abi iyi güzel diyorsunda, yıllardır ön liberolarımız sadece alıp yana verebilmekten başka bir işe yaramadı. Neden GUINTI yı unutamıyoruz? VELİ-ATIBA-NECİP-TAYFUR-YASİN SÜLÜN-CISSE hep böyle adamlardı. Bu çocuk alıyor gidiyor abi, alıyor gidiyor vuruyor doğru yerde duruyor.

xyz
xyz - 4 yıl Önce

yazının sonu gibi eğer avrupa da oynayacak kapasitede ise gitsin hem de öyle 3-5-7 ye gitmez çok ucuza gider,ama o kadar iyi futbolcu değil herkes görecek.

salla  babam salla
salla babam salla - 4 yıl Önce

lan hayatın sallamak Beşiktaş 6,25 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek tam 5 tane oyuncu aldı, anlamazsan yazıyla "beş" tane. Gomez hariç 1,5 milyon eurodan fazla alan futbocu yok, sen bunları git fenerin, gsnin mecralarında yaz.

iyimisin kardeş
iyimisin kardeş - 4 yıl Önce

neymiş scoutlar yokmuş olum beşiktaş bu gelen adamların planlarını geçen sezondan başlıyo ayrıca önder özenin kurduğu scout sistemi bu ve türkiyenin en iyisi