En güçlü aday

Güntekin Onay kaleme aldı.

GÜNDEM 27.02.2015, 08:00
1868
En güçlü aday
TARİHİ gecede Beşiktaş, çok doğru bir strateji ile oynadı. Savunma emniyetinden ödün vermeden kontrollü bir oyun ile maçı 0-0 götürmek çok önemliydi. Çünkü yenilecek bir gol turun gitmesi anlamına geliyordu. Defansif olarak maçın her bölümünde mükemmel oynadık. Özellikle Pedro Franco ve Necip mükemmeldi. İlk kez oynayan Opare çabukluğuyla Sterling ve Ibe’ye geçit vermedi...
 
İLK yarı savunma emniyetinden ödün vermeyen güvenli oyunumuz, hücumda çoğalmamızı engelledi. 65-70. dakikalara kadar bu şekilde seyreden oyunda gününde olmayan Jose Sosa’nın yerine giren Tolgay Arslan’ın katılması ile Beşiktaş yavaş yavaş rakibinin üzerine de gitmeye başladı.
 
2. yarıda Liverpool, Beşiktaş kalesine bir kez dahi gelemedi. Ancak onlar da ‘ilk maçı kazandım, rakibe de pozisyon vermiyorum’ duygusu ile hücum yapamamalarına rağmen oyundan memnun bir tavır sergilediler. Bu da bizim işimize geldi. Eninde sonunda bir pozisyon bulacaktık. Ve nitekim Gökhan Töre, Demba Ba, Tolgay üçlüsü ile harika bir gol attık. 90. dakikada Demba Ba’nın direkten dönen topu ise büyük şanssızlıktı.
 
EN GÜÇLÜ ADAY
 
BU satırlar yazılırken uzatmalar oynanıyor... Sonuç ne olursa olsun Beşiktaşlılar bu takımla gurur duymalı. Bu sezon Arsenal ve Tottenham’dan sonra Liverpool’a karşı da üstün oynayarak Türkiye’nin gururu oldular. 
 
SONUÇ ne olursa olsun bu bir zafer gecesidir. Başta Biliç olmak üzere tüm oyuncuları alnından öpüyorum. Beşiktaş 65 bin seyircisi ile bütünleştiği zaman bu yürekli çocuklarla neler yapabileceğini gösterdi. Hepsine helal olsun. Böyle yürekli oldukları sürece bu takım, ligde de şampiyonluğun en güçlü adayıdır.
Yorumlar (3)
Ahmet Özgür 6 yıl önce
Gelelim sana "küçük" Rıdvan Dilmen Güntekin Onay.. Daha 1 hafta önce Rıdvan abinin ağzıyla bu Beşiktaş şampiyon olamaz, büyük takım gibi oynamıyor, Biliç üst düzey bir hoca değil ve olamaz da diyerekten yürüttüğün algı operasyonuna ne oldu?! Şİmdi BJK tur atlayınca büyük takım BJK büyük hoca Biliç mi oldu?! Sen hayatımda gördüğüm en omurgasız ve tatlı su Beşiktaşlılarından ve hatta içimizde ki İRLANDALILARDANSIN. Eğer biraz omurgan varsa ve kaypak değilsen bundan sonra BJK hakkında yorum yapmazsın, çünkü takıma bana göre kasıtlı olarak zarar vermeye çalışıyorsun! Belki çalıştığın kanalın patronları seni böyle köstebeklik yapman için besliyor ama BJK demek gurur ve şeref demektir bunu hatırlaman gerekebilir...
cancan 6 yıl önce
Daha Pazar günü Biliç hoca değil bu takım şampiyon olamaz demiyormuydun?Adamı değersizleştirmeye çalıştınız Rıdvan'la..Ne olmuş bir maçta hata yaptılarsa, bu takımın yorulmaya, kötü oynamaya toleransı yok mu? Tamam belki şampiyon da olamayız dediğin gibi çünkü orada futbol dışında etkenler de var, bizimkiler de bunu çok beceremiyor..Ama senin gibi dönek yorum yapanına tuttuğu renklere vurarak prim yapmaya çalışanına diğer takımlarda görmüyoruz..tabii siz bunu eleştiri yapıyoruz yol gösteriyoruz diye düşünüyorsunuzdur. Ama renklilere hoş görünüp rating yapmakdan başka kaygınız yok. Keşke büyük insan babanız Gündüz Tekin hayatta olsaydı..
burak lnd 6 yıl önce
cancan bir git ya sen ne elestiri kafasidir bu anlamiyorum birak keyfini cikar zaferin