Emre'nin o tezahüratı

Beşiktaş derbisi öncesi Emre Belözoğlu'nun yaptırdığı tezahurat nedeniyle 4 tribünün de kapatılması korkusu yaşayan Fenerbahçe'ye TFF'den "oh" çektiren haber geldi.

GÜNDEM 11.03.2015, 15:09
1818
Emre'nin o tezahüratı

Galatasaray galibiyeti sonrası kaptan Emre Belözoğlu'nun yaptırdığı ve tüm tribünlerin eşlik ettiği tezahurat konusunda Beşiktaş derbi maçını boş tribünlere "seyircisiz" oynama tehlikesiyle karşı karşıya kalan Fenerbahçe'nin alacağı muhtemel ceza belli oldu.

Sporx.com Fenerbahçe - Galatasaray maçının sevk raporlarına ulaşırken Belözoğlu'nun "işte böyle hersene böyle cimboma böyle k...lar" şeklindeki tezahuratın TFF Hukuk müşavirliği tarafından "çirkin ve kötü tezahurat olarak"değerlendirilmemesi sarı-lacivertlileri Beşiktaş maçını tamamını boş tribünlere oynama tehlikesinden kurtarmış oldu.

Bu tezahuratın slogan sayılmasıyla Beşiktaş maçında dört tribünün birden kapatılmasından kurtulan Fenerbahçe'nin maç öncesi kale arkası tribünlerinden yapılan küfürlü tezahurat nedeniyle PFDK'ya sevk edildiği ortaya çıktı.

Sarı-lacivertliler Galatasaray maçı sırasında gerçekleşen bu çirkin ve kötü tezahurat nedeniyle sadece bir veya iki kale arkası tribünü için tribün kapatma cezasıyla karşı karşıya kalmış oldu.

Temsilci raporları doğrultusunda çirkin ve kötü tezahurattan dolayı PFDK'ya sevk edilen Fenerbahçe'ye aynı sezon içindeki evinde oynadığı maçlardaki 4. ihlal olmasından dolayı 1 veya 2 tribün kapatma (kale arkaları) + 200 bin tl para cezası gelmesi bekleniyor.

SAHA OLAYLARINDAN PARA CEZASI

TFF Hukuk müşavirliği tarafından ayrıca yardımcı hakemlerden Bahattin Duran'a gelen yabancı cisim ve sahaya atılan bazı yabancı maddelerden dolayı PFDK'ya sevk edilen Fenerbahçe'ye bu ihlalden dolayı da yaklaşık 20 bin tl gibi bir para cezası gelmesi bekleniyor.

 

SPORX

Yorumlar (10)
MERT ERSOY 6 yıl önce
emre volkan caner Türk futbolundan uzaklaştırmazsa daha kötü günler bekliyor!
ergyy 6 yıl önce
haklısın kardeş, bunlara meloyu da ekleyelim..
CastieL 6 yıl önce
Lanet olsun renkli tff! Beşiktaş söz konusu olsaydı hemen ceza yağdırırdınız! Artık herkes bilsin bu kurumun adı artık Türkiye Futbol FENERasyonu! Şunuda unutmayın.. Biz her daim yine GURURLANacağız BEŞİKTAŞIMLA!
gemlik kartalları 6 yıl önce
2003-2004 sezonundan beri aynı terane,alenen renkli takımlar kollanıyor bu sadece saha içi hakem kararları ile değil işte bu ve benzeri kararlarla bunu görüyoruz,son 10 yıldır herşey parayla dönüyor,biz futbolu geliştirelim diye uğraşırken yıllardır bu 2 camia nasıl yapalımda daha çok fayda sağlayalım kazanç elde edelim diye uğraşıyorlar ama az kaldı vodafone arena açıldıktan sonra bütün düzen değişecek,dünyaları tersine dönecek!
İSKAMBOZ 6 yıl önce
Olimpiyattaki Bursa mçında "Koy şu Bursaya, koy şu Bursaya Koy şu g.t v...n Bursaya tezahüratından dolayı, Balıkesir maçında Osmanlı stadındaki doğu ve kale arkası tribün kapanmıştı. İşte tff nin adaleti bu ikisi de koyuyor ama, sadece Beşiktaş tribünleri kapanıyor.
amk 6 yıl önce
derbi seyircisiz oynanmasin koydugumuzu tum fenerliler statda canli olarak izlesin sahit olsun unutamasin ayrica emreninde amk
hüseyin 6 yıl önce
vay anasına bee... şerefini s... tff.
ad 6 yıl önce
tüpçü varsa şaşırmadım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın