''Emre'den Küfür Açıklaması''

Emre Belözoğlu, NTV Spor muhabiri Onur Tuğrul'a verdiği özel röportajda çarpıcı açıklamalar yaptı. Emre Belözoğlu, takımı Aziz Yıldırım'ın yaptığı iddialarına ise "Bunlara kahkahalarla gülüyorum" yorumunu yaptı.

GÜNDEM 13.11.2014, 15:56
1487
''Emre'den Küfür Açıklaması''

Kendisinin çok eleştirildiğinin hatırlatılırken, "Üzerine çok gelindiğini düşünüyor musun?" sorusunu ise Emre Belözoğlu, "7-8 senedir çok rahat bir şekilde söylenenlere gülüp geçiyorum. Çoğu şeye artık kulağımı tıkılıyorum. Ama ailem anne babam var. Onlar bazen üzülebiliyor. Özel hayatım, karakterimle ilgili eleştiriler yapmak kimsenin haddi değil. Herkes sınıfta kalır. Sana içerisindeki profilim eleştirilebilir. Beni eleştiriyorlar. Ama bir türlü başaramadılar. Yine başaramayacaklar. Çünkü sırtımı Allah'tan başka kimseye dayamadım. İşimi iyi yapan bir isim olduğum için hala istenen bir oyuncuyum. Futbolun içinde kurallar neyse onu yapmaya çalışıyorum. Kimseyi sakatlamadım. Futbolun içindeki şeylerin sahanın içinde kalması gerekir. Bunlar prim yaptığı için çok konuşuluyorlar. Niyet anlamında da kötü bir niyetim yok. Ama insanlar bunu taşıyorlar. Yanlış yapıyorlar bunun farkına varacaklar. Kendi doğrularımca yaşayacağım ve kendi doğrularımla öleceğim. İşimi sahada doğru yapınca karşılığı geliyor" yanıtını verdi. 

 

 

"ELİMİ BİLE SIKMADILAR..."

 


Beşiktaş derbisindeki küfür olayının hatırlatılması ve Bilic'in, "Emre bana küfretmedi" sözlerinin hatırlatılması üzerine ise Emre, "Toplumda öyle bir algı oluştu. Bir gün bir yerde birbirimizi görüp sarılırız. Futbol ortamı çok büyük değil. Bir gün bir açılışta, toplantıda karşılaşırsınız. Aynı takımda oynarsınız. Gerektiğinde elimi bile sıkmadılar. Beni insan görmediği için bunu yaptılar belki. Ben küfür etmediğimi biliyorum. Bilic'te bunu söyledi. Ama o 4-5 gün bunun üzerinde prim yapıldı. Doğru bildiğimi yapmaya çalışacağım" ifadelerini kullandı. 

 

 

Emenike ile saha dışında konuşmadığı iddialarının yalan olduğunu söyleyen Emre şöyle devam etti, "Takımın kaptanlarından bir tanesi olarak saha içindeki tüm arkadaşlarımı uyarabilirim. Arkadaşlarım da beni uyarabilirler. Çok az gazete okuduğum için spekülasyonlardan haberim yok. İnsanlar biraz empati yaparlarsa gerçeği görebilirler. Kart gördükten sonra soyunma odasına gittiğinde çok üzgündü. Yanına gittim, teselli ettim. Emenike olayı ise çok başka bir konu. Saha içinde oldu ve saha içinde kaldı. Fenerbahçe'nin menfaati için kim olursa olsun uyarırım. Fenerbahçe'nin başarısı için arkadaşımı uyarmam gerekirse bunu yaparım. Herkes de beni uyarabilir."

Yorumlar (2)
her şey gözönünde söze ne gere 6 yıl önce
sen sana emek verip seni adam eden teknene; fb ye transfer olduğun gün ben fanatik fb liyim diye bagırara bagıra söylediğinde ihanet ettin zaten..millette saf ya yuttu bunları sormazlar mı adama gs de oynarken hiç hatırlamadın mı fb li olduğunu...adamsın ama çıkarına göre adam..sekiz yıldır üstüne oynanmıyor emre bey 8 yıldır daha iyi tanıdı bu ülke seni tanıyalı 8 yıl olduda sana öyle geliyor..seni düşündükçe aklıma bir sürü küfür geliyorda içimdeki BEŞİKTAŞ aşkı müsade etmiyor,o beşiktaş duruşu frenliyor bizi hatalarımızdan,zaten bu yüzden senin seviyene düşmüyorum ve düşmüyoruz..
reşatbjkbakü 6 yıl önce
Biliç sana ders vermek istedi.Ama sen o kadar kendine düşkün birisin ki,bu anlamiş diğilsin.arkani kime dayadiğini ise annen de,baban da,bu millet de iği biliyor!Sen bir tek kendini kandira bilirsin!Allah kelimesini söylemek bile sana günah!