"EKSTRA İŞLER YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM"

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Quaresma, geleceğine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Portekizli oyuncu, "Kimseyle transfer görüşmesi gerçekleştirmedim. Portekiz’den teklif de almadım" diye konuştu.

GÜNDEM 18.05.2016, 11:19 18.05.2016, 11:23
4822

 Beşiktaşlı taraftarların sevgilisi Q7’nin dönüşü muhteşem oldu. Kartal’daki ikinci döneminde şampiyonluğa ulaşan Portekizli top cambazı, “İlk geldiğimde de kaliteli oyuncular vardı, şimdiki takımda da bu böyle. Ancak bu ekiple şampiyon olduk ve tarih bizi yazacak” diye konuştu.

Bundan yaklaşık 4 sene önceydi... İstanbul’a omuzlarda gelen ve taraftarın sevgilisi olan Ricardo Quaresma, kendisinden indirim isteyen yönetimle anlaşamamış, uçağına atlayıp ülkesine dönmüştü. Ancak geçen zaman sadece hasreti artırdı. Ne Beşiktaşlı taraftarlar ne de Portekizli birbirini unuttu. Ve Q7 sezon başında yine omuzlarda geri dönüp bu kez takımını şampiyonluğa taşıyan isimlerden oldu.
İlişkili Haber

Vodafone Arena'da sahne alacak isimler belli oldu

İşte müthiş başarı sonrası Habertürk’e açıklamalar yapan Quaresma’nın sözleri:

'Tarih bizi yazacak'

“Şenol Hoca, büyük bir hoca. Kendini ispatlamış, tecrübeleri ortada. Hazırlık kampının belli kısmını kaçırdığım için geç form tuttum. Bana sabretti. Form tutunca da hocanın güvenini kazandım ve oynamaya başladım. Beşiktaş’a ilk geldiğimde de çok kaliteli oyunculardan oluşan bir takım vardı, şimdiki takımda da bu böyle. Ancak bu ekiple şampiyon olduk ve tarih bizi yazacak. İsimlerimizin hepsi tarihe kazındı.”

'Jübilemi Türkiye'de yapabilirim'

“Sezon boyunca yüksek tempoda çok önemli maçlar oynadık. Son haftalara gidildikçe tansiyon da doğal olarak yükseldi. Ama bana göre içlerinden en önemlisi Galatasaray ile deplasmanda oynadığımız maçtı. Fenerbahçe’nin bizden puan kaybı beklediği o hafta, 1-0 galip geldik ve rakibimizin tüm hevesini kırdık. Baskı altında ne kadar iyi işler yapabileceğimizi herkese gösterdik. Şampiyonluğun habercisi o maçtı. Zaten 1 hafta sonra zaferimizi ilan ettik. Beşiktaş’ta kontratım devam ediyor ve burada çok mutluyum. Kimseyle transfer görüşmesi gerçekleştirmedim. Bazı gazetelerde çıkan haberlerdeki gibi Portekiz’den teklif de almadım. Kulüp beni gönderene kadar burada kalmak istiyorum. Artık belli bir yaşa geldim ve futbolumda da olgunlaştım. Jübilemi Türkiye’de yapabilirim.”
İlişkili HaberBeşiktaş’ta bu yıl gösterdiği performansla kazanılan şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Ricardo Quaresma’ya milli davet geldi. Yıldız futbolcu, Portekiz Milli Takımı’nın dün açıklanan 23 kişilik EURO 2016 kadrosunda kendisine yer buldu.Şampiyonluk barbeküsünde konuşan Quaresma, dönüm maçı olarak Galatasaray'ı 1-0 yendikleri maçı gösterdi.


"ŞAMPİYON OLMAK İÇİN YENİDEN GELMİŞTİM VE OLDUK"
Şampiyon olmak için İstanbul'a yeniden geldiğini açıklayan Quaresma, "Çok mutluyum, rüyam gerçek oldu. Buraya gelme sebeplerimden biri İstanbul'a yeniden gelip şampiyonluk yaşamaktı. Bunu başardık, hep beraber başardık. Artık bunun tadını çıkaracağız, çalışanlarımızla, buradaki arkadaşlarımızla, taraftarımızla, bizi seven herkesle beraber bu şampiyonluğu kutlayacağız." diye konuştu.
"EKSTRA İŞLER YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM"

Kazanmak için ekstra işler yapmak gerektiğinin altını çizen Portekizli yıldız, "Eğer kazanmak istiyorsanız, sahada ekstra bir şeyler yapmanız gerekiyor. Normal şeyler, normal yaptıklarınız bazen yetmiyor, ekstra işler yapmanız gerekiyor. Ben de bu formayı giydiğim sürece ekstra işler yapmayı sürdürüp, ne kadar istediğimi göstermeye devam edeceğim. Özellikle taraftarımıza bana gösterdikleri ilgiden, sevgiden dolayı hepsine çok teşekkür ederim" şeklinde konuştu.
"GALATASARAY MAÇI DÖNÜM MAÇIMIZDI"
Şampiyonluk için dönüm maçını Galatasaray maçı olarak gösteren Quaresma, "Her maç önemliydi bizim için. Ama Galatasaray maçı daha çok önemliydi. Çünkü o maçta ya tamam ya devam diyecektik. Galatasaray maçı bence dönüm maçımızdı" dedi.
"BEŞİKTAŞ VAR OLDUĞU SÜRECE BÜTÜN KUPALARA TALİPTİR"
Ricardo Quaresma ilk geldiği zaman ile bu sene geldiği zamanı kıyaslaması ile ilgili soruya, "Aslında karşılaştırma yapmak çok yerinde olmayabilir. Beşiktaş aynı Beşiktaş, çok büyük bir takım Beşiktaş. Büyük takım olarak devam ediyor. İlk oynadığımda da böyleydi şimdi de böyle. İlk geldiğimde büyük oyuncularla oynadım. Hala Beşiktaş'ın iyi oyuncuları var, o da devam ediyor. Beşiktaş var olduğu sürece bütün oynadığı kupalara talip olan büyük bir kulüp olacak. Hiç bir zaman değişmez bu" diye cevap verdi.
Quaresma Şampiyonlar Ligi'nde tüm takımlara karşı oynadığı içim özel olarak istediği bir atkımın olmadığını da sözlerine ekledi.
Yorumlar (1)
snilld 5 yıl önce
LUTFEN kaleye takviye yapin...