Eksik Olan Yine Goldü!

Fanatik gazetesi yazarı Cem Dizdar kaleme aldı.

Eksik Olan Yine Goldü!

Kendini doğru savunup fırsat kollayan Beşiktaş, sürekli hücum organize eden Arsenal. Fark, bu kez Arsenal’in ilk maçta edindiği tecrübeyle müdafaayı daha sıkı örmesiydi. Buna rağmen Beşiktaş ilk maçtaki kadar net olmasa da rakip ceza sahasını bir kaç kez karıştırdı. Özellikle 39-41. dakika arasındaki geride oluşturulan ‘sabır pası ağı’nın ardından Ramon’un girdiği pozisyon Beşiktaş’ın çıkış kapısıydı kanımca. O ‘tartışmalı pozisyonda’ tek ihtiyaç Ramon’un hücum yerine ‘fren’i düşünmesiydi! Olmadı... Ve aksilik oldu; 45+1’de gelen ‘dalgınlık ve anlık dağınıklık golü...’ Ancak zaten gol atmak zorunda olan Beşiktaş bu durumun üstesinden gelecek dirence sahip bir takımdı.

Ne var ki, Pedro Franco’nun ikinci  yarının başlarında üst üste yaptığı iki basit hata defansif özgüvende zaafa neden olurken topun ileri taşınmasında da ilk yarıdaki etkinlik gözle görülür biçimde kayboldu. 
Ancak özellikle 60. dakikadan sonra sahaya konan enerji maçın gidişatını değiştirdi. Her alan Beşiktaş’ın eline geçti ama ilk maçtaki ‘gol atma sorunu’ bu maçta da aşılamadı.

Şimdi sormak gerek, bu düzende oynayan Arsenal’i daha tamamlanmış bir takımla elemek çok mu zordu? İki takım arasında o kadar çok analize konu olan ‘bonservis bedelleri’ izlediğiniz iki maçta da bu kadar belirleyici miydi? Bu sorulara yanıt arayanlar için maç boyu Arsene Wenger’in yüzünü bir kaç kez izlemelerini öneririm. Yüz ifadesi benim için şuydu; “Kimse edemedi ama bunlar beni işimden edecekler!”

Ve Beşiktaş lehine verilmeyen iki penaltı pozisyonunu tartışacak olanlara da, ‘Şampiyonlar Ligi’nin marka değeri’ni göz ardı etmemelerini öneririm...

YORUM EKLE
YORUMLAR
ersan
ersan - 5 yıl Önce

eksik olan bir gol evet doğru ama bunun tek sorumlusu fikret başkandır 1 mil euro transferde az harcayayım diye 8 ml euro dan olduk yane bu takım dün bir 10 numara yüzünden elendi.

sağduyu
sağduyu - 5 yıl Önce

yürekli oynadılar, takım ruhuda vardı. olmayan, eksik olan, olcay, pektemek, veli ve sağbek. bunlarla arsenale karşı alınacak en iyi skor bu olabildi.

black eagle @ black see
black eagle @ black see - 5 yıl Önce

Madrabaz TFF ve MHK geçen yıl cincon direkt katılabilsin diye her türlü filmi çevirmişti... Şimdi mutluluktan zil takıp oynuyorlar !!! ancak rezil ötesi takımları rezil olunca hangi yüzle insan içine çıkacaklar merak ediyorum... Bu yüzsüzlerin elpençe divan durdukları ağababaları UEFA'da istediklerini yapan evlatlarına koltuk çıkıp aynı senaryonun avrupa versiyonunu dün akşam cümle alemin önünde utanmadan sahneye çıkarttılar !!! Bu adaletsiz düzen hem futbol hem ekonomi hem de siyaset arenasında arsızca devam ettiriliyor... Buna sadece BEŞİKTAŞ'lılar direnmeye devam etmekte; ezilmişlerin hakkını biz savunduk, düşük bütçelerle hatta yoktan var edilen bütçeyle dünyanın en zengin takımlarına kafa tuttuk, futbolcularımıza acemi,beceriksiz,yetersiz gibi yakıştırmalarla 2'nci sınıf muameleyi reva gördüler ama onlar hem Türkiye'de hem de deplasmanda dünyanın ilk 10 kulübünden biri olarak görülen takıma kendi seyircileri önünde sahayı dar etti, korkularından altlarına kaçırdılar!!!

sağduyu
sağduyu - 5 yıl Önce

Demba Ba ve Oğuzhan dan başka geri kalan oyuncuların hücum ve gol becerileri sınırlı olunca böyle oluyor. yoksa takım ruhu, taktik anlayış, yardımlaşma 10 numara.