Ekim transferi Çebi!

Sezon başında futbol şubesindeki görevinden istifa eden ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, başkan Fikret Orman'ın isteği üzerine takım üzerindeki etkinliğini tekrar artırdı. Kulüpteki maddi sıkıntıyı 35 milyon TL'lik kredi çekerek halleden Çebi; kadro dışında bulunan Gökhan Süzen ve Sezer Öztürk'le yolları ayıran isim oldu

GÜNDEM 12.10.2015, 10:13 12.10.2015, 10:14
538

 Siyah-Beyazlılar’da takımın başına yeni sezon öncesinde Şenol Güneş’in getirilmesinin ardından ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, kulübün Futbol Şubesi’ndeki görevinden istifa etmişti.

Çebi, bu hamleyle beraber futbol konusunda profesyonelleşme adına önemli bir adım atmıştı. Ancak başkan Fikret Orman, özellikle teknik heyetten gelen talep doğrultusunda deneyimli yöneticinin futbol şubesi üzerinde etkinliğine devam etmesi için harekete geçti. Bu doğrultuda takımın Antalya kampı öncesinde Ahmet Nur Çebi’yi bizzat arayan Başkan, “Ağabey senden rica ediyorum takım ile birlikte Antalya’ya git. Her önüme çıkan seni soruyor” dedi. Başkan’ın ricasını talimat kabul eden Çebi de, bu görüşme sonrasında takımla beraber Antalya’ya gitti.

Kulübü zarardan kurtardı

Ahmet Nur Çebi, sadece başkanın istediğini yerine getirmekle de kalmadı. Denizbank’tan alınan 35 milyon TL’lik krediyi de kendisi üzerinden çekip Beşiktaş’ın kasasına koyan Çebi’nin bu hamlesiyle kulüpteki bütün isimlere olan borçlar ödendi. Çebi, ek olarak sözleşmeleri gereği takımda görev yapmamalarına rağmen garanti ücretlerini almaya devam eden; Gökhan Süzen, Sezer Öztürk ve İbrahim Toraman’la anlaşıp bu isimlerin sözleşmelerini fesh etti ve kulübü 3,5 milyon Euro zarar etmekten kurtardı.

‘Görev verilirse gerekeni yaparız’

Antalya kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çebi, Ocak ayında yeni transferlerin yapılabileceğinin sinyallerini verdi. 56 yaşındaki yönetici, “Teknik ekip ister, Başkanımız da görev verirse gerekeni yaparız. Ocak ayında gelen de olur giden de. Bu doğrultuda konuşulan isimlerden Milosevic’in ilerde büyük katkılar sağlayacağını tahmin ediliyorum. Mustafa ve Franco ise kafa olarak rahat değiller. Ayrılmaları tamamen teknik ekibi bağlı” diye konuştu.
Yorumlar (2)
Yusuf 5 yıl önce
kulubu hergecen gun daha fazla borca sokuyorlar. birde marifetmis gibi Bankadan kredi cektigini soyluyor. Ayip be bulmusunuz birkac enayi taraftari kandirin bakalim. Cebinizden ne verdiniz kulube? Ben soyleyim ,HIC.
... 5 yıl önce
Sen ne verdin akilli? Adam yönetici, kendi parasini nicin versin kulübe? Demirören yüzlerce milyon verdi de ne oldu? Hepsini simdi faiziyle geri istiyor, sIkIysa verme. Kafan karisik, laf atiyorsun. Kendini gülünc duruma düsürüyorsun.