Donk olayı derbiye örnek olabilir

Beşiktaş, Emenike'nin kart görmemesi için kural hatası itirazı yaptı. TFF, MHK'dan görüş istedi. Maçın hakemi Aydınus'un ek raporu perşembe günü TFF'ye gönderildi.

GÜNDEM 03.04.2015, 13:59
1253
Donk olayı derbiye örnek olabilir

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu "Her forma çıkarma kart değildir" açıklaması yaparken, TFF Beşiktaş'ın derbide formasını çıkaran ve oyundan çıkan Emenike'nin kart görmemesi için "Kural hatası" itirazını incelemeye aldı.

TFF, Merkez Hakem Kurulu'ndan görüş istedi. MHK, Fırat Aydınus'tan daha önce yazdığı rapora ek olarak bilgi aldı. Aydınus'un yazdığı ek rapor dün MHK'ya ulaştı. Aydınus'un daha önceki raporu ve ek bilgileri birleştirilip TFF'ye gönderildi.

DONK OLAYI ÖRNEK OLACAK

TFF Yönetim Kurulu, MHK'nın görüşü, Aydınus'un raporu ve ek bilgisini değerlendirerek kararını verecek.

MHK'nın "hakem hatası" görüşüne rağmen, TFF'nin kural hatası yönünde karar verme olasılığı da gündemde. Geçen sezon Kasımpaşa- Beşiktaş maçında, Kasımpaşalı Donk sahadaki ikinci topu dışarı atmak yerine eline alarak yaklaşık 10 saniye elinde tutmuştu.

Donk sarı kart görürken hakem atışıyla oyun başlamıştı. MHK, hakem hatası derken maç tekrar edilmişti.

 

Yorumlar (2)
alper tunga 6 yıl önce
bişi çıkmaz boşuna ümitlendirmeyin insanı. Kart çıkarmak hakemin insiyatifindedir dedi daha dün MHK başkanı. http://www.maraton.com.tr/brezilyada-emenike-vakasi_248014.html
AOK 6 yıl önce
Eger kart cikarmak sadece hakemin yorumuysa bende MHK ve TFF den sikayetci olup UEFA dan BILIRKISI RAPORU isterim. Hemde FB nin tüm maclari icin. Türkiyede ADALETSIZ FUTBOL OYNATILDIGINI, HAKEMIN SAHA ICINE IKI TAKIMINDA HAKLARINI ESIT SARTLARDA KORUMADIGINI TÜM DÜNYA DUYSUN. BUNUNDA TEK NEDENININ FB li AZIZE ayrica BELEZCOCUGU ve BASIRETSIZ TÜRK HAKEMLIGI OLDUGUNU HERKES BILSIN