Disiplin Ve Demba Ba Şart

Güntekin Onay, transferde geciken Beşiktaş'ın Feyenoord'a karşı nasıl oynaması gerektiğini yazdı.

GÜNDEM 25.07.2014, 05:05
5771
Disiplin Ve Demba Ba Şart
BEŞİKTAŞ, transfer operasyonunu UEFA'nın 'deadline'ına kadar sonuçlandıramadı... Geçen sezonun son 5-6 haftasında da Şampiyonlar Ligi bileti cebindeyken avantajını koruyamamıştı. Özellikle mali açıdan Devler Ligi'ne gidememek büyük bir handikap. An itibarı ile siyah-beyazlılar yine Şampiyonlar Ligi'nin kapısında ancak görünen o ki bu kapıdan içeri girme iddiası ve beklentisi kimsede yok. Halbuki bütün planlama ve organizasyon Devler Ligi'ne göre yapılmalıydı. Büyük hedefler koymazsan, iddialı olmazsan hiçbir şey elde edemezsin. 
 
FEYENOORD geçen yıl iyi bir takımdı. Başta teknik direktör Koeman olmak üzere milli oyuncuları Martins Indi ve Janmaat'ı kaybettiler. En golcü oyuncuları Pelle takımdan ayrıldı. Bütün bunlar Beşiktaş için çok büyük bir avantaj. Eleminasyonlu turlarda taktik ağırlıklı, stratejik oyunlar, kadro kalitesi kadar belirleyicidir. Beşiktaş transferleri bitirmemiş olsa bile yine de bu turu geçebilir. Ancak çok uzun bir zaman vardı ve eksikler giderilemedi. Feyenoord karşısında ümit ediyoruz ki tüm bu eksikler ve kadro zaafiyeti tokat gibi Beşiktaş'ın yüzüne çarpmaz. 
 
Geçen yıl özellikle iyi savunma yapan takımlar karşısında pozisyon üretmekte zorlanan, yaratıcılıktan uzak bir Beşiktaş vardı. Gökhan Töre ve Fernandes'in yokluğunu da hesaba katarsak bu sorun daha da büyüyecek gibi.
 
FEYENOORD DENEYİMSİZ
 
ÇOĞU kişi Fernandes'in oynadığı bölümlerde sergilediği performansı eleştiriyordu. Ancak ceza sahasına en çok etkili top gönderen ve taşıyan oyuncu Fernandes idi. Duran top kullanma becerisi de takım için çok önemli bir silahtı. Keza Gökhan Töre de Beşiktaş'ı rakip ceza alanına kısa yoldan taşıyan oyunculardan biriydi. Bu kadro çok disiplinli ve güçlü bir savunmanın yanı sıra santrfor Demba Ba'nın da etkisiyle Feyenoord'u geçebilir. Çünkü Hollanda takımları her zaman hücum tandanslıdır.
 
AYRICA rakip Feyenoord genç ve deneyimsiz bir ekip. Bu iki karşılaşma Beşiktaş için eksiklerini görme açısından önemli bir sınav olacak. Ama bu bir sınava değil, büyük bir fırsata dönüşmeliydi. Transferler için ciddi şekilde geç kalındı. Beşiktaş mevcut kadrosuyla bırakalım güçlenmeyi, güç kaybetti. 
 
Orta saha lazım
 
BU kadro, mevcut haliyle lig için zaten yetersiz. Özellikle orta alanda pas kalitesi yüksek, oyunun iki yönünü de oynayabilen, duran top kullanan, deneyimli bir oyuncuya kesinlikle ihtiyaç var. Sağ kanatta Gökhan Töre yok, Holosko ile Feyenoord maçları geçilebilir. Eğer transferi resmiyet kazanırsa Vyntra defansif özelliği olan, kalitesi çok yüksek olmasa bile tecrübesiyle pozisyonunu doldurabilecek bir oyuncu. 
Yorumlar (6)
bossBesiktass 6 yıl önce
Kac defa digcez,Fikret orman SAMPIYONLAR LIGINE girmek istemiyoooor..SIRF birkac Kurus borc indirdim stadi yaptim diye,harcamak istemiyor,zatende yok AC bir yönetimle karsi karsiyayiz...AC OLSADA isten anlasalar yine birsey demicez,oda yok..
conan 6 yıl önce
ibrahim toraman, gökhan süzen, sezer öztürk, eneramo bu adamlar ne zaman satılacak. 4 5 milyon getirisi olur hiç olmazsa bu adamların ayrıca aldıkları paralardanda kurtulmuş oluruz. niye satılmıyor bu adamlar. holoskoya iki sene önce vatandaşlık başvurusu yapılmıştı bu holosko ile sivok niye hala türk statusune geçmediler. bunların her işi problem.
kurmaykartal 6 yıl önce
boşa laf salatası yapmaya gerek yok..bu takımdan olmaz bu yönetimle hiç olmaz..transfer bile yapamayan bir yönetimin ileriye dönük vizyonu olamaz..
umut 6 yıl önce
Arkadaş sizede yaranılmıyor dünyanın sayılı adamını demba ba yı alıyor bu kadar borç varken 15 milyon Euro diyonnuzki transfer yapmıyor çok kolay çok destek oluyorsunuzda kaçtane forma aldınız ürün adamlar 1 saatte senin yılda sattığın formayı satıyo adam stadı yapıyo hayaldi gerçek oluyo bu seneler böle geçecek beğenmiyorsanız gidin başka takım tutun.
stefan kuntz 6 yıl önce
ne sacmalıyon güntekin hala fernandes diyon duran top kullanma özelliğimiş sacmALAMA ortayı mami de kullanır frei var oğuzhan var sağbek bide sağ kanada sağlam bi topçu on numara takım olur biliç oynatırmı oynatabilirmi onu bilmem
KARTALİZMA 6 yıl önce
Burada yorum yapan arkadaşların anlayıp da yönetimin anlayamadığı neler var çok merak ediyorum. Bu geniş zekanıza hayran kalarak, her birinizin üst düzey firmalarda üst düzey yöneticiler olmasını bekliyorum.