Direklerarası

Feyyaz Uçar, Akhisar Belediyespor-Beşiktaş maçını değerlendirdi.

GÜNDEM 24.04.2016, 06:23 24.04.2016, 06:24
191
Beşiktaş için rakipler sorun değil. Sorun stres. Ve bu sezon bu mesele mutlak çözülmeli. Şu mâkus talihi yenelim artık...

Kolay değil zirve. Orda kalmak daha da zor. Rakipler bilenir, lideri yenmek isterler. Önce stresi yenmek zorundasındır. Sonra da karşında aslan kesilen rakiplerini. Beşiktaş için rakipler sorun değil. Sorun stres. Ve bu sezon bu mesele mutlak çözülmeli. Şu mâkus talihi yenelim artık.

Şansını zorlamak budur


Beşiktaş’ın golleri şans değil. Şansını kendin yaratmak. İlk golde Gomez, İsmail’in kötü pasına sırtını dönmedi. Defansın hata yapabileceğini unutmayarak pozisyonunu aldı. Haklı da çıktı. Topu kesmek isteyen Merter’in dokunuşu, harika bir asist oldu. Gomez bu asisti kaçırmaz. Çünkü hep hazır ve nazır. İkinci gol önceside de Olcay’ın çapraz koşusu var. Sosa’nın önünü açan ve bütün defansı harmanlayan bir koşu. Ardından da atılan şutu takip. Kaleciden seken top ve boş kaleye plase. Şansını zorlamak dedikleri işte bu.

Hentbolcu değilsin Alexis


Gelelim Akhisar’ın gollerine. İlk yarıda Beşiktaş’ın ceza sahasına sadece iki kez girebilen Yeşil-Siyahlılar, Alexis’in garip müdahalesinden haklı bir penaltı kazandı. Hentbol de ellerin açık savunma yapabilirsin. Çünkü zaten elle oynamak serbest. Fakat futbol da yasak. Evet, top ele çarptı ama el açık. Hentbolcu değilsin Alexis. Futbolcusun. Üstelik stopersin unutma. İkinci gol Oğuzhan’ın ikramı, üçüncü gol ise zincirleme kaza var. İsmail’in  geri pası rakibe ara pası oldu. Alexis taça vuracağına, Tolga’yı bekledi. Tolga çıkmak için neyi bekliyor bilmiyoruz. Aynı golü devamlı yiyoruz.
Maçın skorunu direkler belirledi. Soner’in direkten dönen topu mağlubiyeti önledi. Sosa’nın direkten dönen topuyla da galibiyet kaçtı. Şampiyonluk direkler arasında gidip geliyor.. 
Yorumlar (0)