Devlet teşviğinden 30 milyon Dolar

Beşiktaş'ın mayıs ayında yapılacak başkanlık seçiminde adaylığını resmen açıklayan ilk isim Rüzgar Sağnak oldu.

 Beşiktaş’ın mayıs ayında yapılacak başkanlık seçiminde adaylığını resmen açıklayan ilk isim Rüzgar Sağnak oldu. Sağnak, yönetiminde yer alacak olan 5 ismi de kamuoyuna duyurdu. Söz konusu isimler ise şunlar: Temuçin Tüzecan, Mehmet Serkan Ergin, Nurullah Öztürk, Sedef Işıksel ve Prof. Ahmet Nuri Akay.

Sağnak, yaptığı açıklamada Beşiktaş’ın 2016 itibarıyla 1.2 milyar lira borcu olan bir kulüp haline geldiğini belirterek, “Bunun arka planındaki yanlış yönetim anlayışının tam tersinin hayata geçmesi gereklidir. Öncelikli hedef, borcu azaltmak ve sıfırlamaktır” dedi.

Devlet teşviğinden 30 milyon Dolar

Mevcut yönetim döneminde hiç sportif başarı elde edilemediğini kaydeden Sağnak, kulübün sadece inşaata yoğunlaştığını ve bu süreçlerin de şeffaf olmadığını savundu.

Sağnak, yönetime gelmeleri halinde sportif başarıya odaklanacaklarını vurgulayarak, “Türkiye’de devletin sağladığı teşvikler, 16 yılda bu noktaya getirilen borcu aynı sürede sıfırlanmasını mümkün kılan iş olanakları sağlıyor. Kulübe sıfır maliyetle borcu 15 yılda sıfırlayacak projemiz hazır. Bu projeyi kulüp kasasına 1 kuruş yüklemeden Yönetim Kurulu olarak gerçekleştirip önümüzdeki 100 sene boyunca kulübümüze yılda 30 milyon USD (günün kuruyla 90 milyon TL) düzenli gelir sağlayacağız” dedi.

Çarşı Grubu'na gelir sözü verdi 

‘Camia üyeliği’ uygulamasıyla reşit olmayanların da kulübe üye yapılacağını kaydeden Sağnak, yeni statyumda taraftar organizasyonunu da Çarşı’ya bırakacağını duyurdu. Sağnak, “Çarşı Grubu’na, başlı başına güçlü bir amblem haline gelen ve Kartal Yuvaları’nda satılan ürünlerinin satışından sağlanan gelirin bir bölümü fikri mülkiyet hakkı olarak aktarılacak ve Beşiktaş Stadyumu’ndaki temaşa Çarşı grubunun sorumluluğuna bırakılacaktır” dedi.

Galatasaray Lisesi'nden mezun 

Beşiktaş’ın efsane futbolcularından ve eski yöneticilerinden ‘Keşi’ lakaplı Faruk Sağnak’ın oğlu olan Rüzgar Vahit Sağnak 13 Kasım 1970 tarihinde İstanbul’da doğdu. Orta ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi ve Bedford High School Ohio-ABD’de, yüksek eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı. Takip eden yıllarda çok uluslu şirketlerde yöneticilik yapan Sağnak, yurt içi ve yurt dışı görevlerde bulundu. Halen kurmuş olduğu İMPA Enerji’de yöneticilik yapan Sağnak, evli ve bir erkek, bir de kız çocuğuna sahip. Sağnak’ın bir de ‘Ergen Siyaseti’ adını verdiği bir kitabı bulunmakta.


KAYNAK:FANATİK
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2016, 19:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar
serdar - 3 yıl Önce

Kongre bittikten sonra secilmezsen bu projeni secilen yonetime sartsiz,amasiz,lakinsiz devredecekmisin Ruzgar bey?

Recai
Recai - 3 yıl Önce

Her yonden Buyuk Baskan adayi Sayin Adali dir. Cag atlamak icin onun gelmesi lazim. Fakat Orman gitsinde sende Baskan olsan olur Sagnak bey.

recai götüne soğan dikeyim
recai götüne soğan dikeyim @Recai - 3 yıl Önce

lakin beyin yok kafa tasın talaş dolu.... en münasip yer götün gübreli gübreli lavuk! amına kodugum akbabaları sizi... rantcı pezevenkler... ziraat tü. kupasındaki bı malubiyeti bile fırsat bile kodumun ibneleri alayınızı sikeyin götverenler..

recaiiii beleş bilet alamıyon mu
recaiiii beleş bilet alamıyon mu @Recai - 3 yıl Önce

.

kenan
kenan - 3 yıl Önce

sen kimsin ikide bir virvir ediyorsun ya? mecburmuyuz bunu bu sayfalarda görmek. koskoca kulübün muhalefeti bu kilicdaroglu kilikli insanmi?

celal denen yavşağa
celal denen yavşağa @kenan - 3 yıl Önce

olum sen ne ayaksın böyle akbabalar gibi bekleyin işte acaba bjk yenilsede bi çıksak piyasaya diye lavuklar sürüsü...

Celal
Celal @kenan - 3 yıl Önce

Girme o zaman sayfaya okuma! Birde altına girip vırvır konuşma! Başkanını da al git

Fırat
Fırat - 3 yıl Önce

Sivas beld.ne yeniliyor takım..bu utanç verici bir şey..başkan,,yöneticiler,,,hoca otların arasındaki canlılar kadar gururunuz var ise hemen bu gece çekip gidin...

akbaba fırat
akbaba fırat @Fırat - 3 yıl Önce

olum trolünü sikerim demirörenin göt deliği...

fırat hadi bi tur at
fırat hadi bi tur at @Fırat - 3 yıl Önce

ormanı yedirtmeyiz lan hırt!

Kartal EFEOĞLU
Kartal EFEOĞLU - 3 yıl Önce

Adaylığını ilk açıklayan Sayın Sağnak adaylıktan çekilecek ilk kişi olacak çünkü alacağı oyla BJK Kongre tarihinin en düşük oy alan başkan adayı olacağını anlayacak, kimse kendini bu duruma düşürmek istemez, son gün veya birkaç gün önce adaylıktan çekildiğini açıklayacaktır. Kulüp başkanlığı ağır bir iştir, Sayın Rüzgar Sağnak gibi övünecek tek şeyi "İktisat Fakültesi mezunu olmak" olan kişilerin yapabileceği iş değildir, vizyon ister, felsefe ister, proje ister, gerçekçilik ister, hedef ister, Sayın Sağnak için bırakın başkanlığı yönetim kurulu üyesi olabilmesi için en az 10 yıl zamana ihtiyacı var...

aliaga_carsi1903
aliaga_carsi1903 @Kartal EFEOĞLU - 3 yıl Önce

Rüzgar SAĞNAK son iki mali kongrede başkana en çok hesap soran ve başkan adayı olacağını taa o zamanlar açıklayan kişidir. Ama az oy alacağı konusuna bende katılıyorum. Beşiktaşta ahde vefa diye bir kavram varsa başkanlığı süresince Beşiktaşımızı stat, tesisleşme, oyuncular ve projeler ile belli yerlere getiren F.Ormanı tekrar başkanlığa seçeceklerdir.

sen de kimsin?
sen de kimsin? - 3 yıl Önce

He..he..canım bi sen eksiktin.

Cenk
Cenk - 3 yıl Önce

Sen kim başkanlık kim?

eta
eta - 3 yıl Önce

ulan ne alaka kilictaroglu..