Devasa geri dönüş...

Beşiktaş, sezon başında takıma dönüş yapan Atınç’ın yanı sıra Ersan ve Demba Ba’nın satışından 100 milyon TL civarında kazanç sağlamıştı

GÜNDEM 26.01.2017, 04:09 26.01.2017, 04:14 kartalbakışı.com
6243
Devasa geri dönüş...
-Atınç: 5 milyon Euro
5 milyon Euro bonservis bedeliyle RB Leipzig'e gönderilen Atınç Nukan, sezon başında takıma döndü. Bu transfer hem UEFA kritelerine uymak hem de altyapı kontenjanını doldurmak adına Beşiktaş'a fayda sağladı. Bir yıllığına kiralan Atınç için bir bedel ödenmediği gibi oyuncunun maaşının bir kısmı da Leipzig'e yıkıldı.

-Ersan: 7 milyon Euro
Hebei China Fortune'a giderken Beşiktaş'a 7 milyon Euro kazandıran Ersan Adem Gülüm için kiralama bedeli ödenmeyecek. 3 milyon Euro'luk maaşının 1 milyon Euro'luk kısmını Beşiktaş'tan alacak olan Ersan, kalan bölümü için yapılan uzun pazarlıklar sonrası Çin kulübüyle anlaşmaya vardı.

-Ba: 13 milyon Euro
BEŞİKTAŞ'TA Ersan Adem Gülüm'den sonra gözler Senegalli forvete çevrildi. 13 milyon Euro'ya Shanghai Shenhua'ya satılan Demba Ba, geri dönüş için Beşiktaş yönetimini büyük ölçüde ikna etti. Kiralama bedeli olmayan golcü futbolcunun maaş sorunu da diğer iki oyuncu gibi paylaşım yoluyla çözülecek.

Sabah
Yorumlar (0)