Dev Protesto! Çarşı...

Olimpiyat Stadı'nda bugün Çaykur Rize'yi konuk edecek Beşiktaş, ayrıca tarihi bir protestoya da ev sahipliği yapacak.

GÜNDEM 15.09.2014, 13:00
3407
Dev Protesto! Çarşı...

'Darbeye teşebbüs etmek' iddiasıyla aralarında Çarşı Grubu üyeleri de bulunan 35 kişi geçtiğimiz günlerde ağırlaştırılmış müebbet istemiyle 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevkedilmişti. İlk davaları 16 Aralık'ta görülecek olan Çarşı'ya günden güne dünyanın dört bir yanından destek geliyor. Önce Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf,  “Barışçıl protestoları destekliyoruz. Türkiye'nin ifade özgürlüğüne sahip çıkmasını istiyoruz ” demiş, önceki gün de hem Borussia Dortmund hem de Bayern Münih taraftarları, hazırladıkları pankartlarla "Çarşı'nın yanındayız” mesajı vermişti. 

Davadan sonra ilk kez

Savcılığın kabul ettiği söz konusu iddianameden sonra Beşiktaşlı taraftarlar ilk kez bir maça ev sahipliği yapacak. Yaşanan gelişmelerin ardından Çarşı'nın tepkisi Rizespor maçında gür bir sesle çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Beşiktaş-Rize karşılaşmasında sahadaki futbolun yanı sıra kulaklar da Çarşı'da olacak.

Yorumlar (35)
olcay 6 yıl önce
carsiyi seviyoruz ama saha kapatacak eylem olmamali..
hakan 6 yıl önce
ya arkadaş bir ülkede ,iktidara karşı aktif muhalefet yapan herkes darbeci ilan edilir mi?Yanlış bir eyleme katılmış olan da olabilir.Kimse cezalandır.Ama sen silahsız taraftara nasıl darbeci dersin.Askere darbeci dediniz.Öğrenciye ,prpfösöre gazeteciye darbeci dediniz.İnsanlar silah yok darbe yok eylem yok hapiste çürüdü .Öldü.Sonra aa askere kumpas yapmış paralele dediniz.10 senedir herişi beraber yaptınız.halbuki...Dünyada 200 ülke var.Çin dahil.Dünyada son noyılda en çok tutuklu gazeteci olan ülke olduk.Büyük çoğunluğu iktidarı eleştiren yazarlar..Dünya medyası artık ülkeden diktatörlük diye bahsediyor..Yazık Taraftarı da dünyada darbeci ilan eden ilk ülke olduk..
Çarşı davası algısı 6 yıl önce
Adalıya git aklan gelin diyenlere ne oldu ? Yargılanan çarşı değilki 5-6 şahıs. Nedir bu gösteri. Amacı ne ? Saha kapattırmakmı ? Bıktık artık çarşının kulube verdiği zararlardan. Beşiktaşlılık beşiktaş semtindekilerin tekelinde değildir. Semt takımına çeviremeyeceksiniz Beşiktaş'ı.
halilgilgil 6 yıl önce
ulan bu haberi kim burda yayinliyorsa besiktasin karismasini istiyor demektir maca odaklanin herkez puan kaybetmis kazanmamiz gerek baska yolu yok
özkan 6 yıl önce
bu çarşı beşiktaşı siyasete bulaştırmasın. beşiktaşa zararı dokunmaya başladı. beşiktaşın ve bu devletin üzerinde değilsiniz. çarşı türkler tarafındnamı yönetiliyor ona bakın önce.
Kartalım 6 yıl önce
Ulan bu çarşı devleti protesto edecek olan yine Beşiktaş a olacak. Durup dururken y ceza verirler yine. Gıdın siyasetinizi veya itirazınızı başka yerde yapın. Tribün siyaset yeti degil.
mvlt 6 yıl önce
yönetim çarşının yanınde değiliz diye açıklama yapsım. zaten beşiktaşın lobisi zayıf bu çarşının siyaset sevdası yüzünden hepten naneyi yiyeceğiz
12.Kartal 6 yıl önce
Bu haberi yapan magazin Gazetesi Carsinin Protestosunun ne olacagini yazmamis. Taraftari yine gaza getirip saha kapamasi saglanacak. Yeter be dansöz Basin!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın