Derbi'de Son Düdüğü Bekle

Trafik nedeniyle taraftarlar Atatürk Olimpiyat Stadı’ndan erken çıkmaya alışık. Ama hem Beşiktaş hem Fenerbahçe gollerin çoğunu “maç bitti” denirken buluyor

GÜNDEM 31.10.2014, 10:42
1380
Derbi'de Son Düdüğü Bekle

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında pazar günü Olimpiyat Stadı’nda oynanacak derbi karşılaşması kelimenin tam anlamıyla nefesleri kesecek.
Yoğun trafik nedeniyle stattan erken ayrılmaya alışık olan taraftarlar aynı anlayışı derbide de sürdürürlerse büyük bir pişmanlık yaşamaları olası. Bunun nedeni ise, zorlu mücadele öncesinde rakamların diline kulak verdiğimizde, her iki takımın da gollerini mücadelenin ikinci yarısında, özellikle de son 15 dakikada bulduklarını görüyoruz.
Gollerin önemli kısmını ikinci yarılarda kalelerinde görmeleri de dikkat çekiyor.

İşte derbinin çarpıcı rakamları:
8 - Beşiktaş, ligde attığı 10 golün 8’ini ikinci yarıda buldu.
4 - Siyah-Beyazlılar, son 15 dakikalarda 4 gol kaydetti. Aynı şekilde Fenerbahçe de aynı periyotta aynı sayıda gole sahip.
15 - Beşiktaş, ilk 15 dakikada gol bulamadı. Fenerbahçe ise ilk yarının son 15 dakikası ile 60 ile 75’inci dakikalar arasında ağları bulamıyor.

30 - Siyah-Beyazlılar, ilk yarım saatte kalesinde gol görmedi. Fenerbahçe ise ilk 15 dakikada rakip forvetlere geçit vermedi.
6 - Beşiktaş, yediği 7 golün 6’sını ikinci yarıda kalesinde buldu. İlk yarıda sadece 1 gol yedi.
2 - Siyah-Beyazlılar, son 15 dakikada 2 gol yedi.
3 - Fenerbahçe yediği 8 golün 5’ini ikinci yarıda yerken son 15 dakikada 3 gol gördü.
7 - Sarı-Lacivertliler, attıkları 9 golün 7’sini ikinci yarıda kaydetti.
5 - Beşiktaş kafayla 2, Fenerbahçe ise 3 gol attı.

Yorumlar (0)