Derbi öncesi kavga çıktı! Yaralılar var!

İzmir'de bugün oynanacak Erkekler Voleybol Ligi Klasman Grubu 1'inci Etap maçı öncesi Alsancak Kordon'da karşılaşan Fenerbahçe ile Beşiktaş taraftarları kavga etti. Kavgada soyadı alınamayan Bora adlı Beşiktaş taraftarı sol bacağından bıçaklandı. Çıkan arbedede, bir kadın polis de sırtına gelen taşla yaralandı.

GÜNDEM 18.04.2015, 14:33
942
Derbi öncesi kavga çıktı! Yaralılar var!

Erkekler Voleybol 1'inci Ligi Klasman Grubu 1'inci Etap maçları Fenerbahçe, Beşiktaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Maliye Milli Piyango takımlarının katılımıyla bugün Alsancak Spor Salonu'nda oynanacak. Saat 14.00'teki 

Fenerbahçe- Beşiktaş maçı öncesi iki takım taraftarları Kordon'da Alsancak Vapur İskelesi yakınlarında karşı karşıya geldi. Sayıca fazla olan Fenerbahçe taraftarları ile Beşiktaş taraftarları arasında kavga çıktı. 

Ellerinde bulunan içki şişeleri ve yerden aldıkları taşları birbirine atan, bel kemerleri ile birbirine saldıran taraftar grubuna bölgedeki Emniyet Müdürlüğü'nün 'Yunus ekipleri' müdahale edip ayırmak istedi. Çıkan arbedede, bir Beşiktaş taraftarı sol bacağından bıçaklandı. 


Atılan taş sırtına isabet eden bir kadın yunus polisi de yaralandı. Kaçış sırasında, iki taraftar grubu kafeteryalarda bulunan masa ve sandalyeleri alıp birbirine attı. Takviye ekiplerin gelmesi üzerine taraftarlar ayrı yönlere kaçtı. 

Fenerbahçeli taraftarlar Gündoğdu'da bulunan Fenerium Mağazası önüne polis eşliğinde geldi. Burada sloganlar attı. Yaralanan Beşiktaş taraftarı ise ambulansla Alsancak Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp tedavi altına alındı. Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

DHA / Bahri Karataş

Yorumlar (2)
aigle 6 yıl önce
iste adam gibi maca gidemeyen taraftarmi desem yoksa ayni zihniyetin gurubumu desem ickiye mali cekerler sonra arbade yasanir kaos yaratirlar sonra bunlar taraftar olurlar sonra vay memleket elden gidiyo derler sizleri bu memleketi teslim etsek olacak durum vaziyet bu.iyiki pasolig cikmis boylerini stadin yanindan gecirmiyeceksin.
nec soy 6 yıl önce
hıhııııı...passo ligçıktı da ortalık güllük gülistanlık oldu....

bak bakalım...passolig sonrası kaç kavga var,kaç tribün kapatma var...?olay çıkarma niyeti olan adam stad civarında,otobüste,vapur iskelesinde vs. heryerde çıkarır..bunun zihniyetle ve senin gibi güce tapan tiplerin mevcudiyetiyle alakası var...