Denetleme kurulundan sert açıklama!

Beşiktaş Kulübü Denetleme Kurulu başkanı Feyyaz Tuncel, sosyal medyada ve basında çıkan açıklamalara istinaden bir basın açıklaması yaptı.

GÜNDEM 08.09.2018, 15:55 09.09.2018, 11:06
567

Beşiktaş Kulübü Denetleme Kurulu başkanı Feyyaz Tuncel, sosyal medyada ve basında çıkan açıklamalara istinaden bir basın açıklaması yaptı. Denetleme Kurulu'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

Kamuoyunun dikkatine;

Sosyal medyada ve basında çıkan açıklamalarına istinaden;

Şahsım ve kurulum adına yapılan yersiz ve tutarsız ifadeleri kabul etmiyor esefle kınıyorum. Seçme Sicil Kurulu, Umut Güner dosyası, kültür Hukuk Bürosu - Av Oktay Kurman dosyası, BJK TV, BJK Personel araştırması dahil olmak üzere gerekli incelemeler yapılarak yönetim kurulu başkanına ayrı ayrı rapor olarak sunulmuştur ve kayıt altına alınmıştır.

Kültür Hukuk bürosu kaşesi altında Av Oktay Kurman tarafından düzenlenen makbuzlara ait muhasebe kayıtları ve ödeme bilgileri denetlenmiş, denetime ilişkin bulgularımız Başkan Fikret Orman ile paylaşılmış ve makbuzlara ilişkin sözleşme talep edilmiştir. Sözleşme Yönetim kurulu üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu tarafından kurulumuza iletilmiştir..

Yönetim kurulu, görevlerin ayrılığı ilkesi gereği olarak icrai karar alırken bugüne kadar hiçbir hizmet -ürün alımı ve ödeme yapılması aşamasında kurulumuzdan onay talep etmemiştir. Aksi yetki gaspı olur.

Av Oktay Kurman’ın ifade ettiği gibi yapılan hizmetin sözleşmesi için de kurulumuzdan önceden onay alınması veya bilgi verilmesi sözkonusu değildir. Derneğimizin tüzüğünü, işleyişini, kurulların yetki ve iştigal alanlarını birbirine karıştıran avukatın açıklamalarını şaşkınlık ve üzüntüyle karşıladığımızı belirtmek isteriz.

Beşiktaş ile ilgili konular sosyal medya ortamlarında, basında değil işin gerçek yeri olan mali ve idari genel kurullarında tartışılmalıdır. Her bir genel kurul üyesi, bu icrai kararlara karşı eleştiri ve önerilerini dile getirsin diye zaten her sene Mali ve İdari Genel Kurul yapılmaktadır.

Mevlana der ki; Edep, edepsizlerin edepsizliğine sabretmektir.

“Meslekler kişileri yüceltmez, kişiler mesleklerini yüceltir.” Buna herkes dikkat etmelidir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız.

Beşiktaş Denetim Kurulu Başkanı

Feyyaz TUNCEL

Yorumlar (0)