Demirörenler'e Şok !

Beşiktaş Divan Kurulu'nun 2014 Yılı 3. Olağan Toplantısı'nda şok bir açıklama yapıldı.

Demirörenler'e Şok !

Yıldırım Demirören, Erdoğan Demirören, Nevzat Demirören, Rahmi Koç, İsmail Ünal, Metin Keçeli, Prof. Dr. Turgay Atasü ve eski başkan Serdar Bilgili olmak üzere toplam 283 üye divandan ihraç edildiler. Buna gerekçe olarak da Beşiktaş Kulübü'nün tüzüğünde yer alan "Divan Kurulu toplantılarına 3 defa mazeretsiz katılmayanların üyeliği düşer" maddesi gösterildi.

Beşiktaş Divan Kurulu'nun 2014 Yılı 3. Olağan Toplantısı'nda konuşan Divan Kurulu Başkanı Av. Yalçın Karadeniz, konuyla ilgili olarak, "Beşiktaş Kulübü'nün anayasası tüzüğüdür. Bildiğiniz gibi 2013 yılında değişikliğe uğradı. 39-F maddesi gereğince, yeni bir madde ilave edildi. 'Divan Kurulu toplantılarına 3 defa mazeretsiz katılmayanların üyeliği düşer' denildi. Bu konuda itiraz etmeme rağmen, değişiklik kabul gördü. Biz divan başkanlık kurulu olarak, bu tüzüğü uygulamak durumundayız. Bir ömrün yarısı kadar tecrübe sahibi arkadaşlarımızın üyeliklerinin düşmesi, tabii ki beni üzüyor ama yapılacak bir şey yok. Bu çerçevede, 283 divan kurulu üyemiz maalesef üyelik hakkını kaybetmiştir. Bugünden sonra da, takip eden iki toplantıya mazeret bildirmeden katılım olmazsa, bu sayıya 100-150 kişi daha ilave olacaktır. Konuyla ilgili dikkat etmemiz gerek" ifadelerini kullanmıştı..

Böylece Yıldırım Demirören, Erdoğan Demirören, Nevzat Demirören, Rahmi Koç, İsmail Ünal, Metin Keçeli, Prof. Dr. Turgay Atasü ve eski başkan Serdar Bilgili dahil olmak üzere toplam 283 üye, üyelik hakkını kaybetmiş oldu.

Edinilen bilgiye göre bu gelişmenin ardından eski başkanlardan Serdar Bilgili'nin, divan başkanı Yalçın Karadeniz'i arayarak, çok ağır ithamlarda bulunduğu öğrenildi. Bilgili'nin daha sonra başkan Fikret Orman'ı da arayıp durumu anlattığı ve Orman'dan, "Bu durumu düzelteceğim" sözünü aldığı ifade edildi.

Öte yandan üyelik hakkını kaybedenlerin, hayata veda eden Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın da 10 yıldır kurula gelmediğini ama ihraç edilmediğini konuştukları öğrenildi.

DHA

YORUM EKLE
YORUMLAR
bulent akel
bulent akel - 5 yıl Önce

bravo sıze yakında pıyasada beşiktaş uyesı bırakmazsınız.fıkret orman tek aday olur kendı kendını seçer...

deli ziya
deli ziya - 5 yıl Önce

Allahim Sana geliyorum. Bundan guzel bir Haber olabilir mi?

Boran oktay
Boran oktay - 5 yıl Önce

Yanlış anlaşılmasın ama Fikret orman ,serdardan da Yıldırım demirören ş...sizdende çok çok iyidir.. çokm güzel

kurmaykartal
kurmaykartal - 5 yıl Önce

bence süper olmuş..kendilerinden başkasına faydaları olmayanların hatta bırakın faydayı zararı olanların Beşiktaşta yeri yok.bana göre özellikle metin keçeli,serdar bilgili ve demirören ailesini kapıdan içeri sokmasınlar..

bossbesiktasss
bossbesiktasss - 5 yıl Önce

ADAMSIN BASKAN..helal olsun size

Emrullah Basank
Emrullah Basank - 5 yıl Önce

Diğer isimler olmamış ama Demirörenleri kovmaları çok iyi olmuş. Ayrıca Beşiktaş'ı 8 yılda 1 milyar dolar zarara uğrattıkları için dava açmaları lazım. Hak, hukuk, adaletin olduğu bir ülkede siz herhangi bir şirketi, kulübü veya derneği zarara uğratırsanız bunun hesabı sorulur. Ayrıca Beşiktaş'ın her kuruşunda Seba'nın emeği tüyü bitmemiş yetimin de hakkı vardır.

Ekrem
Ekrem - 5 yıl Önce

Ben eğer 3 defa üst üste mazeretsiz olarak divan toplantısına katılmıyorsam Beşiktaş'ı hiç önemsemiyorum, hatta divan kurulundan istifa ettim demektir.

izmirli
izmirli - 5 yıl Önce

zamanında sayın erdoğan demirörenin,sayın rahmi beyin adına sayamadığımız pekçok kişinin desteği unutulmaz da,diğer yandan da ortada olan bir tüzük var.önemli olan kural koymak değil uygulamaktır.Artık önemli olanın şahışlar değil BEŞİKTAŞIMIZIN olduğu kabul edilmeli.asıl düşündüğüm"içimizdeki irlandalılar görev başında mı?Eğer stad biterse sayın başkan tarihe geçer diye mi düşünüyor ve de Bunu önlemek için,şahışların altını oyarken unuttukları zararı BEŞİKTAŞ çekiyor.Sayın SEBA'nın dediği gibi"insanları kandırabilirsiniz,ama herzaman kanıdramazsınız.kimsenin adamı olmayın...."Lütfen içinde BEŞİKTAŞ aşkı gerçekten olanlar ya gerçekleri görün ve hatanızdan dönün.diğer sözümde bilerek ve ya bilmeden piyon olmayın ve kendinizi kullandırmayın.Tek gerçek var o da BEŞİKTAŞ....lütfen sizden tek ricam şahışlarla olan sorunları lütfen kulüp üzerinden yapmayın.......Belki ozaman SAYIN SÜLEYMAN SEBA'ya belki bir nebze layık olabiliriz.Saygılarımla.......