Demirkol Talisca'nın performansını övdü

UEFA Avrupa ligi son 16 rövanş maçında 4-1 biten Beşiktaş-Olympiakos karşılaşmasını Mehmet Demirkol gazetesinde değerlendirdi.

GÜNDEM 17.03.2017, 02:51 17.03.2017, 17:27
3079

Talisca’nın 10 numara pozisyonuna fazlasıyla yaklaşması ve eksik devam edilen onca dakika boyunca pozisyon sadakati iyiydi. Quaresma bayağı bir bunalım yaşarken alınmış bu galibiyet,
masal gibiydi.

Beşiktaş açısından bu maçtaki en parlak haber Talisca’nın her ayağına aldığını vuran adam olmaktan uzaklaşıp, ondan beklenen 10 numara pozisyonuna fazlasıyla yaklaşmasıydı.

Aboubakar’a attırdığı ilk gol öylesine bir orta değil, öldürücü bir pas. Eksik devam edilen onca dakika boyunca pozisyon sadakati iyiydi. Finali Cenk’e yaptıran da o oldu. Talisca tribünleri
olağanüstü vuruşlarıyla heyecanlandırıyor ve bunu bırakmasına da gerek yok. Öte yandan dünkü işleri yapmaya devam etmesi hem ona sınıf atlatacak hem de Beşiktaş’ı Quaresma dışında planları olan bir takım yapacak.

- İntihar etti

Dün son derece çabalı ama bir o kadar da stresli olan Portekizli’nin sorunu neydi bilmiyorum. Çıkan haberler mi? Verildiği söylenen ceza ya da tamamen oyunla ilgili bir şey mi? Ne olursa olsun Beşiktaş’ın Talisca’dan sadece bir forvet olarak yararlanması lüks.

Maç 22. dakikada Babel’in şutu, 2 maçta da dökülen Leali’nin hatasıyla bitmişti. Beşiktaş topu gayet sakin dolaştırıp oyunu soğuturken kuş taşa, top Adriano’ya çarptı, sonra Aboubakar sıkıntıdan intihar etti.

Hiç yoktan yeniden heyecan. Şenol Hoca top rakipteyken iki kanatta Babel ve Quaresma’lı 6’lı bir savunma, önlerinde Oğuzhan ve en önde de Talisca ve Atiba’yla karşılayıp 50 dakika neredeyse pozisyon vermeden Olympiakos’un ruhunu emdi.

- Verdiği destek...

İki takım arasında çok fark vardı. Ve bu, bütün çıplaklığıyla görüldü. Bunları Osmanlı’nın bir tur önce elemesi lazımdı aslında. Dileyelim o kötü hatıra Beşiktaş’ın final yolunun bir taşı olsun.

Marcelo’suz, 10 kişiyle, Quaresma bayağı bir bunalım yaşarken alınmış bu galibiyet masalsıdır. Ve fakat en önemlisi Talisca’nın 10 numara performansına yaklaşması, takımının 1 kişi eksik
oyunda kalmasına verdiği destektir.

Mehmet Demirkol / Fanatik

Yorumlar (0)