Demba Ba'dan tüm dünyaya 61:8 mesajı

Beşiktaş'ın dünyaca ünlü Müslüman golcüsü Demba Ba twitter'dan yayınladığı şifre ile dikkatleri üzerine çekti.

GÜNDEM 15.01.2015, 10:48
2702
Demba Ba'dan tüm dünyaya 61:8 mesajı

Beşiktaş'ın Fransa doğumlu Senegalli golcüsü Demba Ba, twitter hesabından yayınladığı şifre ile gündem oldu. Paris'te Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıdan sonra İslam karşıtı söylemlere savaş açan ve Fransızlardan gelen "Hepimiz Charlie'yiz" yazılı tişörtü giymeyi reddeden Demba Ba, twitter'dan şifreli bir mesaj paylaştı. Bu şifre ise Kuran'ı Kerim'den bir suresini ve ayeti işaret ediyor.

"KAFİRLER İSTEMESE DE ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAK"

Demba Ba 61:8 paylaşımı ile Kuran'ı Kerim'in 61'inci suresi olan Saff Suresi ve 8 ayetine gönderme yaptı. O ayetin Elmalı Hamdi Yazır'daki meali ise şu şekilde: "İstiyorlar ki Allahın nûrunu ağızlariyle söndürsünler, Allah ise nûrunu tamamlayacaktır, isterse kâfirler hoşlanmasınlar."

Demba Ba, twitter'dan paylaştığı 61:8 mesajı ile Kuran'ı Kerim'in Saff Suresi 8'inci ayetini işaret etti.

Yorumlar (7)
asabi 6 yıl önce
ahbe demba adamsın iyisin hoşsunda, birde şu mayami deki görüntülerin de olmayaydı eyiydi..
dembaba 6 yıl önce
asbı o gorunyuler dembabaya aıt degıl serefsız basın besıktasla oynamak ıstıyor oyuncuyu turkıyeden sogutmaya calısıyorkı besıktas sampıyon olmasın aladınmı kocum beyaz tvde goruntulerın kıme aıt oldugunu ogren bızahmet dembabaaaaaaaaaaaa
grkan 6 yıl önce
yok o demba ba karısından tanıyabilirsiniz, o olmasa daha kötü demek oluyorki karısı :D
asabi 6 yıl önce
nasıl yani? demba ya ait değilmi? karısıyla neticede mayami de tatildeydi. gerçi hanımıyla olduktan sonra, sorun yok. ama onca verdiği sosyal mesajdan sonra, hoşuma gitmedi görüntüler.. umarım ona ait değildir ama sanmıyorum öyle olduğunu kardeşim.
mayami mi? 6 yıl önce
Gençler size ne adam eşiyle tatilini istediği gibi yapar, siz bu ışidci mi sandınız. Size ne olum adamın karısından, ne giydiğnden, biraz medeni olun? Başkasına bir zararı olmadıkça herkes istediği gibi yaşayabilir.
Bünyamin 6 yıl önce
BEYLEER, O GÖRÜNTÜLERİN DEMBA BA'YA AİT OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI..........