Demba Ba'dan Beşiktaş'a UEFA kolaylığı

Finansal Fair-Play konusunda yaptırım görmek istemeyen Beşiktaş, oyunculardan 2014’ten kalan alacakları olmadığına ilişkin taahhütname aldı.

GÜNDEM 02.04.2015, 03:39
2578
Demba Ba'dan Beşiktaş'a UEFA kolaylığı

Sezonu zirvede bitirmek isteyen Beşiktaş’ta yönetim, bir yandan da kulübün içerisinde bulunduğu borç yükünü ortadan kaldırmak ve UEFA'nın Finansal Fair Play kurallarına uyum sağlamak adına büyük bir çalışma yürütüyor.

 

Şampiyonluk hedefine kanalize olan A Takımı oyuncuları da bu konuda yönetime destek oluyor. Takımdaki tüm oyunculardan 2014’ten kalan alacakları olmadığına dair yazılı taahhüt aldı. Bu kağıdı son imzalayan isim Senegalli Demba Ba oldu.

 

İMZA ÇAĞRISI YAPILDI

A takımla çalışan bütün oyuncular yönetime bu konuda kolaylık göstererek taahhütnameyi imzaladı. Kadroda görünüp takımla çalışmayan oyunculara da kulübe gelerek geçmiş dönemle ilgili alacaklarının olmadığına dair imza atmaları çağrısında bulunuldu. Şu anda bütün dikkatler, değişik gerekçelerle A takımla çalışmayan ancak, A takım kadrosunda gözüken oyuncuların imza atıp atmama kararına çevrildi.

 

AVRUPA İÇİN HAYATİ

 

Daha önce Galatasaray'ın da yaptığı bu uygulama kulüpleri Avrupa kupalarından men cezası almaktan kurtarmaya kadar giden bir dizi tehlikeden kurtarıyor. Daha önce Beşiktaş, eski yönetimin, futbolcu alacakları ve değişik beyanlarının doğru olmadığı gerekçesiyle 1 yıl Avrupa’dan men edilmişti. UEFA Finansal Fair Play kurallarına göre, kulüplerin futbolcu ve teknik adamlara borcu olmamalı. Bununla birlikte vergi borcu da olmamalı. 5 yıl üst üste zarar etmemek de gerekli. Bir tanesinde sorun çıktığında başta Avrupa kupalarına alınmama cezası olmak üzere pek çok yaptırım uygulanıyor.

Yorumlar (4)
fatih 6 yıl önce
hemen bana ormanın şakşakçısı diyenler olacak ama kimse kusura bakmasın sonuna kadar ormancıyım bu adam 2012 de geldi takım men cezaları aldı bizim kendini bilmez cahil taraftar bu adama yüklenmeye başladıki başkan oldu takım ceza almaya başladı diye sonra ne oldu gün geçtikçe eski başkanın 8 yıllık eseri gün yüzüne çıplak gözle çıktı ve kulübü kimin batırdığı açığa çıktı şimdi her şeyi yapabilen doğru düzgün ve akılcı bir başkanımız var stad yapılsın kulüp para basmaya başlasın bu ormana laf edenler ettiklerine çok ama çok pişman olacaklar her başkan takımında star oyuncu görmek ister yokluk içinde olmamıza rağmen ekonomiyi zorlaya zorlaya demba ba alındı stadla birlikte daha nice yıldızlar gelecek ve başkanımızı laf yağmuruna tutan taraftar söylediklerine çok pişman olacak
eses eses 6 yıl önce
fatih kardes ozetlemis laf soylenmez bu yorumdan sonra........
mstfaty 6 yıl önce
Arkadaşlar lütfen artık şucuyum bucuyumu bırakın ne demek ormancıyım?!! Beşiktaşlısın varmı ötesi,kişiselliğe indidirseniz hatalarıda görmezden gelirsiniz.Evet başkan iyi yolda ama hataları olmadımı oldu olacakta.Bize düşen BeşiKtaş'da birleşmektir ŞUCUYUM BUCUYUM DİYEREK BÖLÜNMEK DEĞİL...
doguş gürbüz 6 yıl önce
baba sen bizi şampiyon yaparsan