Demba Ba Standartları Değiştirdi!

Beşiktaş’ın yeni transferi Demba Ba, Kartal Yuvası’nın forma satışlarını patlattı. Genel Müdür Cemil Kent, “Temmuzdan bu yana toplam 80 bin adet ürün sattık” dedi

GÜNDEM 03.09.2014, 12:26
Demba Ba Standartları Değiştirdi!

Yeni sezon formaların Temmuz ayında satışa sunulduğunu hatırlatan Kartal Yuvası mağazaları Genel Müdürü Cemil Kent, “O tarihten bu yana toplam 80 bin adet ürün satışı gerçekleştirdik” diye konuştu.

Satışlara Beşiktaş’ın yeni transferi Demba Ba’nın olumlu yönde etkisi olduğunu ifade edenKent, “Çok sayıda taraftarımız ‘Ba’ yazılı formayı tercih ediyor. Satışlar ona katlandı diyebiliriz” dedi.

Çarşı logolu ürün

Bu arada Çarşı markasını da tescil ettirdiklerini belirten Kent, “Şu ana kadar Beşiktaş Çarşı, Karakartal Çarşı, Siyah Beyaz Çarşı ve en son olarak da 3 Mart’ta ‘Akıllı ol Çarşı Burada’ markalarını tescil ettirdik. Kısa süre içinde Çarşı logolu ürünleri satışa sunacağız” diye anlattı.

Bursa’ya mağaza

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün lisanlı ürünleriyle buluşturan Kartal Yuvası mağazalarının şu anda 12 ilde bulunduğunu kaydeden Kent, “Önümüzdeki dönemde Konya, Bursa ve Gaziantep’te mağaza açmayı hedefliyoruz” dedi.

Şu anda siyah beyaz ürünlerin 50 noktada satışa sunulduğunu belirten Kent, “2015 sezonu sonunda bu rakamı 100’e çıkarmayı planlıyoruz. Hedeflerimiz arasında yurtdışına açılmak da var. Özellikle Almanya, Hollanda ve Belçika gibi ülkelerden franchising talepleri alıyoruz. Değerlendirmelerimiz sonunda bu ülklerde de mağaza açmayı istiyoruz” diye konuştu.

Vodafone Shop’larda forma satılacak

Kartal Yuvası mağazaları Genel Müdürü Cemil Kent, kısa bir süre Vodafone ile anlaşma yaptıklarını söyleyerek, “Bu anlaşmayla takımımıza ait ürünler, 81 ilde bulunan toplam 1200 Vodafone shop’ta sipariş usulüyle satışa sunulacak” dedi.

Taraftar pazarı 300 milyon TL’ye yaklaştı

Türkiye’deki taraftar pazarının 300 milyon TL’ye yaklaştığını söyleyen Cemil Kent, “Ancak sektörün en önemli sorunlarından birisi 250 milyon TL’yi bulan korsan pazarı. Eğer taraftarımız korsana harcadığı paranın yüzde 25’ini bizim mağazalarımızda harcasa her yıl yıldız bir futbolcunun bonservisini ödeyecek kadar bir bütçe ortaya çıkar” dedi.

Yeni stada bin metrekarelik mağaza

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün İnönü Stadı yerine yapılan Vodafone Arena Stadı’na bin metrekarelik Kartal Yuvası mağazası açacaklarını anlatan Cemil Kent, “Ayrıca diğer üç tribünde de birer ufak mağaza açma planımız var” dedi. Her yaştan Beşiktaşlıyı lisanslı ürünlerle buluşturduklarını belirten Kent, “Önümüzdeki dönemde basic ürünlere ağırlık vereceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak : Milliyet

Loading...
Yorumlar (7)
kartal yürekli 5 yıl önce
arkadaslar bu sene Besiktasimiza destek olalim ve süleyman seba sezonunda sampiyon olalalim. hep destek, tam destek
necmi candoğan 5 yıl önce
tamam satışlar 80bin olmuş ama hiç biryerde forma yok satışlar 2 3kat artacak belki ama siyah forma yok kırmızı forma yok sadece beyaz var ondada beden seçeneği yok ne kadar saçma birşey
xxxx 5 yıl önce
demba ba hem sporcu hemde insan olarak çok kalite bundan sonra transfer yaparken standart bu olmalı. zaten bu özelliklerin dışında alınan her yabancı oyuncu takıma fayda değil daha çok zarar veriyor.
Kel kartal 5 yıl önce
bu kartal yuvasının başına daha profesyonel insanları getirmek lazım sanırım. benim gibi insan irisi-göbekli vs. kartalları pek düşünmüyorlar zaten genelde ürün bulunmuyor bulunsa bedeni olmuyor. formalarda yine bekleyip, takip edince bulunabiliyor ama tshirt,sweatshirt gibi ürünlerde çok çok zor. Sırf Beşiktaş ürünü diye alıyoruz dolaba kaldırıyoruz ayrıca kalitenin de biraz artması lazım. Sırf Beşiktaş ürünü diye alıyoruz eyvallah ama beden-ulaşılabilirlik-kalite sıkıntıları aşılsa çok daha fazla satış olacak eminim.
adanali 5 yıl önce
aynen kardesim, kesinlikle amator insanlar var bu birimin basinda,ben 2 defa farkli zamanlarda forma siparis ettim internetten cunku oldugum yerde kartal yuvasi yok iki seferde large forma siparisi vermeme ragmen small beden forma geldi o yuzden yeni sezon formasini hala almadim.
mete 5 yıl önce
o kadar ki kartalyuvası internet sitesinde bile 3 temel formanın hepsinde her bedeni seçme imkanı yok. bakkal mı burası. bakkal bile istenilen mala yok der ama en fazla 3 gün sonra getirmiş olur. insaf. derdiniz beşiktaş lisanslı ürünü satmak mı yoksa yasak savmak mı. en az 5 defa lisanssız ama gayet formaya benzeyen değeri 5'de 1 olan ürünü sokaktan almadım. lisanslısını da alamıyorum. ne iş.
mete 5 yıl önce
bu arada: beşiktaşın lisanslı ürünlerini satma konusunda bu sorunlar kendimi bildim bileli var. ama bu "kesinlikle" bir bahane değil. hele ki şimdi. 1 olur 2 olur, fakat özellikle bir sürü gelirin temlikli olduğu ortamda dahi bu satışın doğru düzgün yapılamamasının nedeni nedir allah aşkına? yani aslında olay şu: herhangi bir ulusal mağazadan daha kısıtlı ürün satan bir organizasyonda, hele ki milyonların sevdiği bir marka söz konusuysa, hala aynı sorunları görmenin mantığı nedir? ankaralıyım. bazı yöneticiler sahip oldukları spor fitness merkezlerine gösterdikleri özeni kartalyuvasına göstermiyorlar. kimse kusura bakmasın.