Demba Ba 1 aydır özel çalışıyor..!!

Kara Kartal'ın Shanghai Shenhua’dan herhangi bir bedel ödemeden kiralamak istediği Demba Ba’nın 1 aydır özel antrenman yaptığı ortaya çıktı.

GÜNDEM 29.01.2017, 11:30 29.01.2017, 11:36 kartalbakışı.com
1892
Forvet takviyesi konusunda uzun süredir arayış içinde olan ve bu arayış adeta yılan hikayesine dönen Beşiktaş’ta tüm gözler Senegalli Demba Ba’ya çevrildi. 

2014-15 sezonunda siyah-beyazlı formayı giyen ve taraftarların gönlünde taht kuran, adına şarkı yapılan Senegalli yıldız bu transferin gerçekleşmesi için özel çaba harcıyor. 

Çin kulübü Shanghai Shenhua forması altında lig maçında Haziran yında sol ayak kaval kemiği kırılan ve 6 aydır maçlara bu yüzden çıkamayan Demba Ba’nın son 1 ayda ciddi bir çalışma temposuna girdiği öğrenildi. Hatta özel bir antrenör eşliğinde çalışan deneyimli golcü ciddi bir program uyguluyor. Hem kondisyonunu güçlendirmek hem de topla antrenmanlar yapmak için çabalayan Demba Ba, yeniden form tutmayı hedefliyor.

Yıldız oyuncu için farklı bir antreman yöntemi uygulanıyor. Şu anda salon ağırlıklı bir programı olan 31 yaşındaki yıldız oyuncu, burada bile topla çalışıyor. Vücuduna ağırlık yeleği takılan ve bir makineye bağlanan Ba, önce depar atıp, sol ayağını kuvvetlendiriyor. Ardından antrenörünün attığı toplara hızlı bir şekilde vuruyor.

Çok hızlı bir çalışma olan bu programda Demba Ba’nın antrenörü merkezden, soldan ve sağdan Demba Ba’ya toplar atıp, özellikle sol ayağıyla vuruş yapmasını istiyor. Beşiktaş formasını giymeyi çok isteyen ve Vodafone Arena’da taraftarlarla yeniden buluşmak isteyen Demba Ba bu hayaline ulaşabilmek için düzenli ve yoğun bir program uyguluyor.

Milliyet
Yorumlar (0)