Daum, Beşiktaş'ı ''kazanamadan'' şampiyon yapmıştı!

Beşiktaş camiası "derbi kazanmadan" şampiyon olup olamayacakları konusunda birbirlerini sorgularken, eskki hocalardan Daum'un bunu başardığı ortaya çıktı.

Daum, Beşiktaş'ı ''kazanamadan'' şampiyon yapmıştı!

Beşiktaş camiası "derbi kazanmadan" şampiyon olup olamayacakları konusunda birbirlerini sorgularken, ortaya ilginç bir gerçek çıktı.

Siyah-beyazlı takımın 1994-95 sezonunda Cristoph Daum ile ipi göğüslerken hiç derbi kazanamadığı ortaya çıktı. O sezon oynan derbilerde Beşiktaş'ın Galatasaray'a 3-1 ve 3-2 kaybettiği, Fenerbahçe ile de 1-1 ve 0-0 berabere kaldığı bildirildi. Beşiktaş yönetimi kaybedilen Galatasaray maçının üzerinde fazla durmamaya özen göstererek, önemli olan sezon sonunda şampiyonluk olduğunu oyunculara anlatmaya çalışıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yilmaz
Yilmaz - 4 yıl Önce

Hersey oynayan futbolculara bagli, takimin iyi ve gucluyse her zaman kazanirsin.paran yoksa ucuz adamlarla idare ederin diyorsan bir kazansan 2 kaybedersin,2 kazansan 3 kaybedersin. Tesadufi galibiyetler alirsin.Ayni ormanin ucuz, 2.sinif futbolcularinin simdi yaptigi gibi.

Recep
Recep - 4 yıl Önce

Fener ve g,saray sizi sampiyon yapmaz bosuna umitlenmeyin. Besiktasin yeri hep 3.luktur. f.orman da besiktasin 3 takim olmasi icin herseyi yapiyor. O zamanki takimda oktay,ertugful, Amokachi, Alpay gibi oyuncular vardi. Onlarin kalitesi besiktasi sampiyon yapti.Daum mu sahaya cikip golleri atti. Taki. Kotu olsa daumda birsey yapamazdi!

Yilmaz
Yilmaz - 4 yıl Önce

recep çok haklı

Recep
Recep - 4 yıl Önce

Sağolun Yılmaz Bey

BJK
BJK - 4 yıl Önce

Aklı başında bir insan hesap yaptığında derbi maçlarından çıkacak 12 puanla sezon sonunda şampiyon olamicağını anlayabilir. Şampiyonluk puanlar'ı Anadolu takımlarından çıkar. Her yılda böyle olmuştur.

livan
livan - 4 yıl Önce

sampiyonluk derbilerden gecmez, ligin genelindeki performanslardan gecer...

Cevat prekazi
Cevat prekazi - 4 yıl Önce

Iyi ya iste, besiktasin performansi 3.lugu bile haketmiyor. Anadolu takimi gibi. Hele baskani tam bank asya ya layik. Evet sayin seyirciler, prekazi ortaladi, Tanju kafa ve top aglarda! Oohh,oohh!

- 4 yıl Önce

rakiplerine yenilmeden anlarım...6 puan 6 puan verirsen nasıl olunacak şampiyon ??