Cüneyt Çakır: 2 Beşiktaş: 0

Beşiktaş eski yöneticisi Sinan Vardar kaleme aldı...

GÜNDEM 01.03.2016, 02:17 01.03.2016, 02:19
577

 Günlerdir derbiyi konuşuyoruz. Yine boşuna konuşmuşuz! Bazen yaşadıklarımıza çok gülüyorum. Arkadaşlar, biz neyi konuşuyoruz ki! Yok Beşiktaş'ın artıları, yok Fenerbahçe'nin eksileri diye yorumcular ahkam kesiyor.

Ama Türkiye'de futbol bir başka oynanıyor.
Dün akşam bunu bir kez daha gördük. Derbide Cüneyt Çakır rezaleti yaşadık. Fenerbahçe'nin galibiyetine gölge düşürmek için söylemiyorum ama hakem Beşiktaş'ı yaktı. Bir kere, Cüneyt Çakır karşılaşma öncesi federasyonu maça çıkmamakla tehdit ederek "kendi kadromla sahayı çıkarım" demesiyle tüyoyu vermişti! Çakır, herkesin bildiği gibi Kadıköy bölgesi hakemi.
İlk devrede Caner'i iki kez oyundan atmadı, atamadı ve eyyamın kralını yaptı. Hele hele Sosa'ya sol kroşe sallayan Volkan Şen'i görmezlikten gelmesi gülünçtü. İşin tuhaf tarafı maçtan önce Beşiktaş yönetimi bu hakeme itiraz etmeliydi.
Ama nerede? Ne Başkanı Fikret Orman'dan ne de Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'den Çakır'a itiraz gelmedi, gerekeni yapmadılar!
Gerçekten yazıklar olsun... 

O goller kaçar mı? 
İlk devrede Fenerbahçe, ikinci devrede ise Beşiktaş fırtınasını seyrettik. Beşiktaş ilk devrede Quaresma'nın ayağından o mutlak golü kaçırmasa diyeceğim ama Cüneyt Çakır o zaman neler düşünüyordu bilemiyorum ve tahmin etmek bile istemiyorum. Beşiktaş mücadelenin ikinci devresinde tam 6 mutlak gol pozisyonundan yararlanamadı. Hele hele Cenk Tosun son saniyelerde boş kaleye kaçırmasa 1 gol, 1 puan ve averajı yakalayacaktı.
Kaçan balık çok büyük oldu! 

Bu Alexis'i çok aradınız mı? 
Beşiktaş Ersan Gülüm'ü Çin'e satarken bunu transfer başarısı olarak yorumlamıştık ancak Ersan'ın yerine alınan Alexis tam bir felaket. Beşiktaşlı yöneticilere soruyorum; bu Alexis'i çok aradınız mı? Altyapıdan bir oyuncu monte et daha iyi. Bu savunma anlayışı Beşiktaş'a daha çok puan kaybettirir.
Yorumlar (1)
KARTALIMSIN SEN 5 yıl önce
Merak ediyorum maçın son on beş dakikası bize küfür eden fener tribünlerinin kapatılacak mı? Yani bütün stad Bursa'ya yapılanı yapacaklar mı ?resmen sözün bittiği yerdeyiz..bir takım nasıl doğranırın kartsız versiyonunu izledik !!yazıklar olsun ..bu ülkenin hiç bir konuda adaletine güvenim kalmadı..!Caner erkin resmen atılmadı 90 dakika oynadı maçı tamamladı bide ilk golde faul yok cüneytin en büyük 2 hatası ve sonuca etki yapdı daha ne yapacak.Farkindamiydiniz fenerli futbolcular herturlu destegi aldiklarini bildikleri icin her pisligi yaptilar hakem bozuntusu eyyamci cakir!pehhh pehhh birde dünyanın en iyi hakemiymiş şeyimin kenarı Ç.Çakır hadi oradan.