"Cumhurbaşkanımız olmasa stadı yapamazdık"

Beşiktaş asbaşkanı ve yeni stattan sorumlu yöneticisi Umut Güner konuştu.

GÜNDEM 21.11.2015, 09:16 21.11.2015, 09:23
954

 Beşiktaş Asbaşkanı ve Yeni Stattan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Umut Güner, Vodafone Arena için camianın zirveye tırmanmaya başlayan heyecanını paylaştı. 

Stat inşaatında kat edilen mesafeyle ilgili bilgilendirme yapan Umut Güner, yönetim kurulu olarak aralarındaki sohbetlerde, “Şampiyonluk bile yeni stadı bekliyor” esprisi yaptıklarını dile getirdi. İşte siyah beyazlı yöneticiyle gerçekleştirdiğimiz söyleşinin detayları...

Vodafone Arena’da çatı da kalktığına göre, bundan sonraki süreç nasıl işleyecek?

- Çatıda henüz işlemler bitmedi. Ama 15 gün içinde onunla paralel devam edecek işlere başlayacağız. Çim ekibi çalışacak, tribün koltukları takılmaya başlanacak. Locaların mobilyaları yerleştirilecek.

“MUTLU SONA YÜREKTEN iNANIYORUZ”

Kim ya da kimler bekliyor peki Vodafone Arena için?

- Yönetim olarak emeklerimizin, uğraşlarımızın, mücadelemizin bir an önce sonucunu görmek istiyoruz. Teknik kadromuz bekliyor, futbolcu kardeşlerimiz ve taraftarlarımız. Futbolseverler bekliyor, medya bekliyor. Hatta kendi aramızda konuşuyoruz. Bize göre, “şampiyonluk” bile yuvamızı bekliyor.

“Yeni statla birlikte şampiyonluk şansımız artacak” diyorsunuz yani?

- Bu düşünceye camia olarak yürekten katılıyoruz. Şampiyonluğa inanıyoruz, yuvamıza şampiyonluklara ambargo koymak için döndüğümüze inanıyoruz.

Taraftara, “Az kaldı” diyoruz o zaman, öyle mi?

- Taraftarlarımız sabrının karşılığına kavuşacak. Hepsi, gururlanacaklar. Tüm futbolseverlerin maç izlemek isteyeceği bir stadyum için artık son düzlükte bulunuyoruz.

“HAYALDİ GERÇEK OLUYOR”

Stat inşaatında şu ana dek süreç nasıl işledi?

- Bu proje özellikle göreve geldiğimizde bir hayal projesiydi.Planı, projesi, yeri, finansmanı açısından. Ama önce başkanımız Fikret Orman buna kalben inandı. Bizi de inandırdı. Zorluklara rağmen, bugüne geldik. Borçlar, statla ilgili izin ve finans sorunuyla uğraşırken bir yandan da lig devam ediyordu. Ama çok şükür başkanımız ve yönetimimiz bu süreçte başarılı oldu.

CUMHURBAŞKANIMIZ OLMASAYDI BAŞARAMAZDIK

Bu süreçte özellikle teşekkür etmek istediğiniz kişi ve ya kurumlar var mı?

- Tabii ki var. Kültür Bakanlığı, Büyükşehir Belediyemiz ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüz bize çok destek verdiler. Ama Sayın Cumhurbaşkanımız olmasaydı, buralara gelemezdik. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız’a da camiamız adına müteşekkirim.

(Hürriyet)
Yorumlar (9)
selahattin 5 yıl önce
Insanlar neden bu kadar ön yargili neden carsi kendini sol olarak lanse ediyor cumhurbaskanina Akp ye karsi onlarda biliyorlar sayin Erdogan izin vermeseydi birak statt yapmayi kümes bile yapamazlardi yigidi öldür hakkini ver her kimin emegi gecmisse Allah razi olsun
kenan 5 yıl önce
reis senden Allah razi olsun!
peki türgev? 5 yıl önce
Sayın cumhurbaşkanımız bir şey el atıp yardım ettiyse,
Türgev'e neler vadetilmiştir ben buna bakarım...
buyuk ali 5 yıl önce
lavuktur o
Fatih 5 yıl önce
Zaten Orman'ı da seçen kendisi, Sinan Engin "Aykırı Sorular" programında söyledi, Beşiktaş'ın başkanını o belirler dedi, emir verdi, YD ve diğer renkli kongre simsarları Orman'ı seçti, Adalı'nın yanında olmadılar, düzgün bir adamı desteklemezler.
Fatih 5 yıl önce
Zaten Orman'ı da seçen kendisi, Sinan Engin "Aykırı Sorular" programında söyledi, Beşiktaş'ın başkanını o belirler dedi, emir verdi, YD ve diğer renkli kongre simsarları Orman'ı seçti, Adalı'nın yanında olmadılar, düzgün bir adamı desteklemezler, kendileri de yamuk.
Fatih 5 yıl önce
Zaten Orman'ı da seçen kendisi, Sinan Engin "Aykırı Sorular" programında söyledi, Beşiktaş'ın başkanını o belirler dedi, emir verdi, YD ve diğer renkli kongre simsarları Orman'ı seçti, Adalı'nın yanında olmadılar, düzgün bir adamı desteklemezler, kendileri de yamuk.
necsoy 5 yıl önce
Sinan Engin ve programı ne zamandan beri güvenilir kaynak oldu???
hayrullah biçer 5 yıl önce
bir yolu olsada da kulüp hep uefa denetiminde kalsa. sonraki dönemde de paralar boşa harcanmaz. böyle güzel projeler yapılmaya devam edilir. bundan sonra beşiktaşlıların bir araya gelip paylaşımlarını arttırabilecekleri sosyal ortamlar oluşturulmasını istiyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın