Cumhurbaşkanı Gül'den Seba'ya...

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; "Beşiktaş camiasından çıktı ama ne kadar büyük bir mutluluk ki bütün bir camianın, spor camiasının, spor takımlarının, herkesin hep sevgisini kazanmış, herkesin cenazesine sahip çıktığı bir kişilik oldu" dedi.

GÜNDEM 15.08.2014, 15:02
Cumhurbaşkanı Gül'den Seba'ya...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, vefat eden Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba hakkında, "Beşiktaş camiasından çıktı ama ne kadar büyük bir mutluluk ki bütün bir camianın, spor camiasının, spor takımlarının, herkesin hep sevgisini kazanmış, herkesin cenazesine sahip çıktığı bir kişilik oldu" dedi. 

Gül, Seba'nın Dolmabahçe'deki Bezmialem Valide Sultan Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından gazetecilere açıklamada bulundu. 

Cumhurbaşkanı Gül, Seba'ya rahmet dileyerek, mekanının cennet olması temennisinde bulundu. 

Cenaze namazından sonra hoca efendinin çok veciz şekilde Seba'yı tarif ettiğini belirten Gül, "Zarif, beyefendi bir insan olarak kendisini anlattı. Kendisi Beşiktaş'ın başkanıydı. Beşiktaş camiasından çıktı ama ne kadar büyük bir mutluluk ki bütün bir camianın, spor camiasının, spor takımlarının, herkesin hep sevgisini kazanmış, herkesin cenazesine sahip çıktığı bir kişilik oldu. Bunun çok iyi bir örnek tarafı var. Bir kez daha mekanı cennet olsun" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Seba'nın ailesine, tüm Beşiktaş ve spor camiasına başsağlığı diledi. 

Bu arada Beşiktaşlılığı ile bilinen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün siyah-beyaz renklerde kravat taktığı görüldü. 

 

Loading...
Yorumlar (0)