Çok önemli bir kulübün parçasıyım

A Milli Takım'a ilk kez çağrılan Atınç Nukan, kendisine güvenen hocasını mahcup etmek istemediğini söyledi.

GÜNDEM 10.11.2015, 20:53 10.11.2015, 20:55
1155

 A Milli Futbol Takımı, 13 Kasım'da deplasmanda Katar ve 17 Kasım'da İstanbul'da Yunanistan ile oynayacağı karşılaşmaların hazırlıklarına Riva'daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde başladı.

A Milli Takım'a ilk kez çağrılan ve Almanya'nın ikinci lig takımlarından Red Bull Leipzig'de forma giyen Atınç Nukan, antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Benin en büyük hedefim, şampiyonaya giden takımın içinde olmak"

Kendi hedefleri doğrultusunda en büyüğüne ulaştığını vurgulayan Atınç Nukan, "Şu anda daha büyük hedefler koymak durumundayım. Avrupa Şampiyonası'na gidecek olan bir ülkenin milli takımında bulunmak gerçekten çok güzel. Benim de en büyük hedefim, şampiyonaya giden takımın içinde olmak. Hocama da bana böyle bir şans verdiği için buradan teşekkür etmek istiyorum. Önümüzde iki tane önemli maç var. Bunları fırsat olarak görerek en iyi şekilde değerlendirip bana güvenen hocamızı mahcup etmek istemiyorum" diye konuştu.

"Sadece Türkiye değil, dışarıda oynayan oyuncuların takip edildiğini gösteriyor"

Basın mensuplarının Almanya'da yetişen gurbetçi futbolcuların Türkiye'ye gelerek forma giydiğinin ancak kendisinin tersi olarak Türkiye'de yetişip Almanya'ya gittiğinin sorulması üzerine genç futbolcu, "Almanya'ya bildiğiniz gibi sezon başında transfer oldum. Burada en büyük etken Ralf Rangnick oldu. Beni proje içine aldı. Hem takımı hem de benimle ilgili hedeflerinin olduğuna beni ikna etti. Çok önemli bir kulübün parçasıyım. Buraya gelmek de arkadaşlarımla görüşmek çok güzel oldu. Sadece Türkiye değil, dışarıda oynayan oyuncuların takip edildiğini gösteriyor" şeklinde cevap verdi.
Yorumlar (0)