Çok Güzel Bir İnsanı Kaybettik

Süleyman Seba'nın başkanlığı döneminde Beşiktaş’ta görev yapan Gordon Milne, çok özel bir insanı kaybettiklerini söyledi. Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın cenaze töreni için İstanbul’da bulunan efsane teknik direktör...

GÜNDEM 15.08.2014, 15:00
595
Çok Güzel Bir İnsanı Kaybettik

Süleyman Seba'nın başkanlığı döneminde Beşiktaş’ta görev yapan Gordon Milne, çok özel bir insanı kaybettiklerini söyledi.

Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın cenaze töreni için İstanbul’da bulunan efsane teknik direktör Milne, “Çok özel bir insanı kaybettik. Kendine has özellikleri olan harika bir insandı. Onunla çalışmak büyük bir ayrıcalıktı. Beşiktaş ve Türk futbolu için ulaşılması güç standartlar belirledi. Takım kazanınca sevinirdi ama kaybettiğimizde asla umudunu kaybetmezdi.” diye konuştu.

Seba’nın kendisi ve futbolcularıyla her zaman çok iyi anlaştığını kaydeden İngiliz hoca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şampiyonluklar kazandığımızda elbette mutlu olmuştu ama hiçbir zaman ayakları yerden kesilmemişti. Her futbol adamının kendisine nasıl saygı duyduğunu çok iyi biliyoruz. Futboldan çok iyi anlıyordu. Futboldan geldiği için başkanlık döneminde benimle ve futbolcularla çok iyi anlaşmıştı.”

Milne, yeni yapılacak olan Vodafone Arena’da Seba’nın emeğinin fazla olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“ Süleyman Seba, bugün aramızda değil ama bu stadın bitmiş halini görecek olsa eminim büyük bir gurur duyacaktı. Süleyman Seba’nın bu statta büyük emeği vardı.”

CİHAN

Kaynak: CHA

Yorumlar (0)