Çok ciddi bir hakem yanlışıydı

Beşiktaş'ın efsane futbolcuların Metin Tekin kaleme aldı.

GÜNDEM 04.05.2015, 02:22
2271
Çok ciddi bir hakem yanlışıydı

Bilic'in Demba Ba'yı yedek bırakıp ilk 11'de Opare tercihi için ne diyorsunuz? 

 

Ben, Bilic bu kadro içinde yabancı matematiğine de takılsa bir şekilde o problemi çözer ve Demba Ba ile maça başlar düşüncesindeydim ama öyle olmadı. Bunda Demba Ba'nın son haftalardaki pefrormansının da etkisi vardır muhakkak. Buna rağmen sahada rakip için her zaman en büyük tehdit olan Demba Ba'yı yanında oturtması bana göre doğru bir oyun başlangıcı değildi.

 

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın puan bıraktığı Avni Aker'den alınan üç puan, şampiyonluk yarışında fark yaratır mı? 


Beşiktaş için en önemli şey, fikstürü elimize aldığımızda ve kağıt üstündeki rakiplerine baktığımızda en önemli iki maçından biri olan Trabzon deplasmanında kazanıp üç puanı cebine koymasıydı. Bu da Beşiktaş için yarışın boyu kısaldıkça zorlukların da azaldığı anlamına geliyor.

 


Bana göre siyah-beyazlılar, son 5 haftaya girerken çok ama çok önemli bir iş yaptı bu üç puanla ve rakiplerinin bile aynı düşüncede olduğunu sanıyorum. Ama Fenerbahçe-Balıkesirspor maçında da gördüğümüz gibi bazen sahadaki oyun, maçın isminden daha farklı hikayelere dönüşebiliyor. Bu yüzden kalan maçları da zor veya kolay diye değerlendirmemek lazım. Gerçekten bu yarışta finale yaklaşırken rakipleri zor ya da kolay diye ayırmanız artık mümkün deği. Zorun nasıl kolay, kolayın da nasıl zor olduğunu bu hafta herkes yaşadı, gördü. 

 

Beşiktaş'ta maçın adamı kimdi? 


Avni Aker'deki mücadeleye şöyle bakmak lazım: Bir kere ilk yarı futbol kalitesi açısından çok kötü bir oyun izledik. Ne hücum zenginliği ne de oyun estetiği vardı. Yapılanlardan çok yapılamayanların ilk yarısıydı. İkinci yarıda ise 'anlar' öne çıkardı oyuncuları. İkinci yarının bütününde Sosa, mücadele olarak olmasa da skoru değiştirmesiyle Demba Ba, Gökhan Töre'nin eski günlerinden az da olsa kesitler sunması ve Atiba'nın dengede oyunu. Ve kaleci Günay'ın her hafta üstüne koyarak oynamaya devam etmesi. Günay artık mecburiyetten değil performansından dolayı tercih edilen isim haline geldi. Bence maçın bireysel olarak öne çıkan isimleri bunlardı.

 


Son olarak; Cüneyt Çakır'ın Sivok'un pozisyonunundaki dirsek yorumu gerçekten çok ciddi bir hakem yanlışıydı. Umuyorum pozisyonu göremediği için böyle davranmıştır.

En yüksek not 7
Jose Sosa

En düşük not 3
Erkan Zengin

Yorumlar (16)
Kadir 5 yıl önce
Lisedeyken lakabı fb. ve Rıdvan Dilmen hayranlığından dolayı LAKABI RADO(R.Dilmen) LAKABI KULLANAN C.ÇAKIR %100 NET 2 PENALTIMIZI VERMEDİ
fatih 5 yıl önce
ben onu bunu bilmem gs bugün yenerse ki akhisarda gs ye yatanlardan puanı 64 oluyor fenerin 63 puanı var gs ile fb 5 te 5 yapınca gs 79 fener 78 biz 76 puan alıyoruz yani kalan 5 maçta 4 galibiyet alıp 33. hafta gs ye yenilirsek 2. hatta 3. olma durumumuz bile oluyor ki buda sabırların iyice taşmasına sebep olacak gs maçı dışındakileri kazansak hiçbişey anlam ifade etmiyor gs yi mutlaka yenmeliyiz bizim kaderimizi 33. hafta belirleyecek
Marul 5 yıl önce
Sivok un pozisyonu, Beşiktaş a son 20 yılda yapılanların fotoğrafı, vur ağzına al lokmasını. Yönetim ceza almadan profesyonelce açıklama yapmalı, 1995 yılı şampiyonluk sayıları Beşiktaş 11, Fb 12, Gs 10.
aslanavcisi 5 yıl önce
hakemler resmen doğruyor doğruyor ama yine bitiremediler bizi marul isimli arkadaşa katılıyorum biraz ses çıkarın futbolcularda öyle sivoğun burnuna çakıyorlar itiraz eden oyuncu yok adam kanlar içinde yerde birde faulu sivok yapmış rezalet yönetim bir basın açıklaması şart. oyuncular iki kat efor sarfetmeseler bizi hep hakemler doğrayacak.
ali buluç 5 yıl önce
bu sitede hergün f.ormana sallayıp demirören dönemini özlemle yadedenler nerdeler acaba,pek görünmüyorlar.demirörenin harcadığı paranın yarısına kurulan bir takım,aynı stad yapımı,bütün hakemler ve medya elbirliği ile aşağıya çekmesine rağmen takım son 5 haftaya lider giriyor ve bu takımın önümüzdeki 5 sezona damga vuracağını taraflı tarafsız herkes kabullenmiş.ama bazıları hariç erdem ulus ve onun gibi bu sitedeki demirören hayranları birtek onlara yaranamadı şu takım
fatih 5 yıl önce
ali buluç taraftarın yıldızdan varya gözü dönmüş gözleri bertaraf olmuş öyle yıldız görmeye alışmışlarki yıldız alma halen devam edecek sanıyorlar yıldız olarak kadroya bakınca Q7 guti kalitesinde demba ba ile biraz sosanın olması taraftarı hep tüpçü dönemine götürüyor fikret orman ekonomik sıkıntıdan geçici bir süre yıldız alamayacağını söylesede taraftar halen yıldız istiyor ve yıldız alınmayıncada kulübü böyle parasız durumlara fikret ormanın düşürdüğünü sanıyor halbuki gerçekleri halen görmeyen görsede görmezden gelen bi taraftar kitlemiz var bizim taraftarda sabır denen hiç bişey yok stadsızlığa rağmen demba ba gibi bir oyuncuyu başkanımız nasıl aldıysa stad bitincede nice demba ba gibi oyuncular alacak bunu taraftarımız düşünmüyor anca fikret parasız laflarıyla iyi olduklarını sanıyorlar stad bitince kulübün para basacağını bunun sonucundada maddi yönden iyi durumlara gelen kulüp olacağımızı başkanımız söylüyor ama gelde bunu bizim sözde taraftara anlat anlatabilirsen
zeki 5 yıl önce
fatih-alipiliç...yalaka ikili.:)))
fatih 5 yıl önce
renkli zeki takımı sabote eden zeki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın