Çok Büyük Bir Başkandı

Fikret Orman, yeni stada adının verilmesi gündemde olan Süleyman Seba için "O çok büyük bir başkandı. Ancak kurucumuz ya da Beşiktaş adına her şeyi yapmış bir kişi değildi" dedi.

GÜNDEM 22.09.2014, 12:31
1269
Çok Büyük Bir Başkandı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 360TV'de yayımlanan 'Kale Çizgisi' adlı programda, çok tartışılacak açıklamalara imza attı. Orman, taraftarların yeni yapılacak stada vefat eden Onursal Başkan Süleyman Seba adının verilmesini istemesi ve bu konudaki gelişmeler hakkında sorulan soruya şu cevabı verdi: "Şu anda böyle bir şey yok. Vodafone ile görüşüyoruz. Hatta Tottenham maçında Vodafone'nun Genel Merkezi'ni de ziyaret edeceğiz ama ben yine söylüyorum; Süleyman Ağabey Beşiktaş'ta çok önemli bir isimdir. Bizim ağabeyimizdir. Ben çocukluğumdan itibaren beraber olma şansını yakaladım. Bununla gurur duyuyorum."

BAZI ŞEYLERİ ÇOK FAZLA ABARTIYORUZ

Beşiktaş'ın başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: "Kendisi çok da büyük bir başkandı. Ama şunu unutmamak gerekiyor; Süleyman ağabey Beşiktaş Kulübü'nün kurucusu değildir. Beşiktaş'ta bütün her şeyi yapmış kişi de değildir. Beşiktaş'ta bizim büyüklerimiz var. Şeref Bey, Baba Hakkı var. Süleyman Seba adına cadde var. Fulya Tesisleri var. Spor salonumuz var. Şimdi bir üniversite de kuracağız. Biz Türk milleti olarak bazı şeyleri fazla abartıyoruz. İlla ki de şey yapılsın diye bir durum yok. Vodafone ile de konuşuyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz."

 

Kaynak : SABAH

Yorumlar (6)
vatan55 6 yıl önce
kendine gel fikret efendi süleyman seba bjk lilarin gözünde baba hakkinin seref beyin mertebesindedir
okan y. 6 yıl önce
bence doğru konuşmuş adam.. daha ne yapalım elimizden geleni yapıyoruz diyor.. millet ayaklanmasın diye onlarında gönüllerini hoş tutuyor.. son derece orta yollu yaklaşıyor olaylara..
beşiktaşlı 6 yıl önce
içinden cımbızla alınmış sözler. " seba kurucumuz değil " sözleri. gaz vermeyi çok iyi biliyorsunuz spor basını :D
izmirli 6 yıl önce
cımbızla sözü seçip,çıkartıp ardından bunu haber yapmak eğer gazetecilikse Rahmi Turanı bilmemektir.Sedat Simavi vb.unutmak demektir.Bence bu söz,Süleyman Abi çınarlarımızdan,hakkı ödenmez ne yapsak az ama,Baba Hakkı,Şeref Bey vb.unutulmaması gereken temel taşlarından.Ahte vefa hepsine yapılmalı.....Unutmadan bence gaza getirme amaçlı yazı,haber vb.gaza gelmemeli aksi yek vücüt olmalıyız.
hayrullah 6 yıl önce
cinconun yaptığı saçmalığı yapmayalım.. bilmem ne spor kompleksi de bilmem ne arena da.. öyle saçmalık olmaz.. süleyman seba ve diğer büyüklerimizin adını daha farklı şekilde yaşatmalıyız..
Yasar 6 yıl önce
Fkkret istifa,yeter artik yaptigin sacmaliklar!