Cezanın Perde Arkası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre'ye verdiği cezanın perde arkası aralandı.

GÜNDEM 30.10.2014, 22:16
2823
Cezanın Perde Arkası

Sporx'in haberine göre Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre'ye verdiği cezanın perde arkası aralandı. Kayseri Erciyesspor maçında hakeme hakaret ettiği gerekçesiyle oybirliği ile 3 maç ceza alan Gökhan Töre için Beşiktaş'ın hazırladığı 'videolu' savunmada da etkili olmadı. Kurul üyeleri, temsilci raporları doğrultusunda Töre'nin hakeme hakaret ettiği yönünde görüş birliğine vararak milli futbolcunun cezasını kesti.

Gökhan Töre'nin yanı sıra merak edilen bir diğer konu da Aziz Yıldırım'ın nasıl ceza aldığı yönünde oldu. Maçın hakemini tehdit ettiği gerekçesiyle PFDK'ya sevk edilen Aziz Yıldırım'ın durumunu değerlendiren kurul üyeleri, Yıldırım için verdikleri kararı oy çokluğu ile aldı. Aziz Yıldırım'ın maçın hakemini tehdit etmediği yönünde görüş bildiren PFDK Başkanı Fahri Gültekin'e karşı çıkan 6 kurul üyesi, Yıldırım'ın hakeme yönelik tehdit ve küfür söyleminin olduğu yönünde görüş bildirdi ve Yıldırım için çıkan 60 günlük hak mahrumiyeti kararı 6'ya 1 oy çokluğu ile alındı.
Yıldırım 2 metre ile 90 günden kurtuldu.

Futbol disiplin talimatına göre, hakemlere yönelik eylemin soyunma odası koridorunda olması, kişilere verilecek olan cezanın 90 günden başlamasına sebep oluyor. Ancak Aziz Yıldırım'ın eyleminin temsilci raporunda 'körük sonunda' olduğu ifadesi Yıldırım'ı 90 günden cezadan kurtarak, 60 gün ceza almasına yol açtı.

 

Yorumlar (1)
ÖMERBJK 6 yıl önce
Siz ne yazarsanız yazın adamlar öttürüyor biz susuyoruz