Cenk: İlk yarıda ben varken...

Geçtiğimiz sezon devre arasında Beşiktaş'tan Everton'a transfer olan milli oyuncu Cenk Tosun, Sabah gazetesinin sorularını yanıtladı.

GÜNDEM 16.07.2018, 02:32 17.07.2018, 02:03 kartalbakışı.com

Beşiktaş'ta üst üste iki şampiyonluk yaşadıktan sonra geçen sezonun devre arasında İngiltere'nin Everton takımına rekor bonservis ücretiyle (22 milyon Euro) transfer olan Cenk Tosun'la, Avusturya'da buluştuk. Beşiktaş gibi, Everton da yeni sezon hazırlıkları için bu ülkeyi seçince biz de siyahbeyazlıların kalbinde farklı bir yeri olan golcüyle buluşma imkanını yakaladık. İşte İngiltere'de yaşadıklarından, Dünya Kupası'na; hedeflerinden Beşiktaş'a kadar Cenk'e sorularımız ve verdiği cevapları:

Futbolun kalbi bir ay boyunca Rusya'da attı. Biz de sohbetimize onunla başlayalım. Dünya Kupası sana göre nasıl geçti?

Oynanan maçları ve performansları bir kenara koyarak yorum yapacak olursam, Türkiye olarak biz de Rusya'da olmalıydık. İnsan maçları izlerken bir yandan da 'Bayrağımızı orada dalgalandırmalıydık" diye söyleniyor. En çok biz futbolcular üzülüyoruz bu duruma. Çünkü bir milli oyuncu için en ağır şey böylesine büyük ve önemli bir turnuvayı televizyon karşısından izlemek. Dünya Kupası'nı televizyondan izlerken kendi adıma çok acı çektim.

BEŞİKTAŞ ŞAMPİYONLUĞUN EN GÜÇLÜ ADAYI OLACAKTIR

Sen ayrıldıktan sonra özellikle gol sıkıntısı yaşayan bir Beşiktaş vardı, bunu nasıl değerlendiriyorsun? 

Son 6 ayda öyle bir sorun yaşadık gerçekten. Şampiyonluk o yüzden gitmiş olabilir ama kimsenin yeri doldurulamaz değil. Cenk gitti şampiyonluk gitti söylemini ağır buluyorum. İlk yarıda ben varken de puanlar kaybettik. Şampiyonlar Ligi maçları sonrası gereksiz ve fazlaca puan kayıpları oldu.

Hem Vagner Love hem de Negredo beklenen performansı veremedi. Bununla ilgili ne söylemek istersin? 

Oturmuş bir takımımız vardı gerçekten. Ben, Talisca ve Babel'le birlikte Quaresma'nın ortaları... Oğuzhan, Tolgay, Atiba yıllardır birlikte oynadığımız için birbirimizi çok iyi tanıyorduk. Belki kalsaydım her şey farklı olabilirdi Beşiktaş için ikinci devre. Orasını Allah bilir. Başkanımız Fikret Orman'ın yapacağı transferlerle gelecek yıl da Beşiktaş'ın şampiyonluğun en büyük adayı olacağını düşünüyorum.

Sabah / Fatih Doğan

Yorumlar (0)