Çebi çok net konuştu!

Şenol Güneş ile pazartesi günü bir araya geleceklerini açıklayan Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Sabah'ın sorularını yanıtladı.

GÜNDEM 06.06.2015, 09:46
2184
Çebi çok net konuştu!

"Hocanın ismi önemli değil. Biz bir sistemi hayata geçirmeye çalışıyoruz."

Beşiktaş'ta teknik direktör arayışları son noktaya geldi... Gündeminde 7 aday olan siyahbeyazlı yönetim, bunlar arasından Şenol Güneş ile masaya oturmaya hazırlanıyor. Daha önce Beşiktaşlı yöneticilerle görüşerek prensipte anlaşma sağlayan ve kupa finali sonrasında yaptığı açıklamada Bursaspor'dan ayrılacağını açık eden Güneş, pazartesi günü ayrıntıları görüşmek üzere Kartal'la masaya oturacak. Sabah, bu kritik görüşme öncesi siyah-beyazlı yönetimin aklındakileri futbolun patronu Ahmet Nur Çebi'yi sordu... İşte Çebi'nin SABAH'ın sorularına verdiği cevaplar:

1- Güneş'i bekliyoruz

Beşiktaş'ın teknik direktörü kim olacak? Şenol Güneş mi yoksa başka bir isim mi?

İsimlerin önemi yok. Önemli olan prensipler. Şenol Güneş ile haftaya bir görüşme yapacağız. Kendisini bekliyoruz, şartları konuşacağız. Herkes takımın başına kimin geleceğini merak ediyor. Ama burada önemli olan Beşiktaş Kulübü olarak bir sistem ortaya konulması, bir felsefenin hayata geçirilmesi.

2- Geçen yıl geç kaldım

'Sistem' derken neyi kast ediyorsunuz?

Yapılanmadan bahsediyorum. Teknik direktör meselesinin bu kadar uzun sürmesinin nedeni bu sistemi bir paket olarak düşünmemiz. Yani sportif direktör, teknik direktör, yardımcı antrenörler, camia ile köprü oluşturacak iletişim danışmanı, scout ekibi, altyapı organizasyonu gibi büyük bir yapılanma istiyoruz. Geçen sene ben futbol şubesinin başına geldiğimde sportif direktör, teknik direktör, kaleci antrenörü belli olmuştu. Hepsi farklı farklı isimlerden olmuştu. Bu nedenle istediğimiz karakter gerçekleşmemişti.

3- Yardımcı önereceğiz

Bilic'ten mi bahsediyorsunuz?

Kendisine Beşiktaş'ı tanıyan yardımcı antrenör önermiştik. Ancak bu konu imza atılmadan önce, baştan konuşulmadığı için bunu ekibine yapılmış bir saygısızlık olarak gördü ve kabul etmeyeceğini söyledi. Biz, Beşiktaş'ı tanıyan, camiayı bilen bir yardımcı antrenör istiyoruz. Bunlar hocanın da onay vereceği isimlerle gerçekleşebilir. Bunların konuşulması da zaman alır. Yani buradaki mesele bir ekip ruhu oluşturabilmek. Del Bosque'ye de yardımcı önerilmişti, o da kabul etmemişti. Sözleşme öncesi bunları konuşursanız her türlü olumsuz olasılığı da ortadan kaldırmış olursunuz.

4- Derbi kazandırsın!

Yönetimin yeni hoca konusundaki görüşü nedir?

Yönetimde hocanın özelliklerini sıralarken hemfikir olduğumuz bir durum var. Vizyon sahibi olmalı, iyi ilişkiler kurabilmeli, oyunu okuyacak, derbi kazandıracak, Beşiktaş ruhunu sahaya yansıtacak, uluslararası başarıları hedefleyecek ve buna ulaştıracak tecrübeli bir isim arıyoruz. Beşiktaş camiası ve taraftarımız hiç merak etmesin, yönetim olarak şampiyonluk için en doğru kadroyu ve ekibi kuracağız.

Haber Kaynağı: Sabah

Yorumlar (10)
İranlı 5 yıl önce
boku yedik..bursa zico yu getiriyor bizde...karadeniz işbirliği teşkilatını kuruyoruz ...hep çebi yüzünden...
bjk1903 5 yıl önce
her allahin günü demec veriyorlar sonra yalanliyorlar böyle yöneticilik olmaz .. taraftarlar olarak bunlardan kurtulmamiz gerekiyor
asi 5 yıl önce
hadi yine iyisin sayın çebi bu hafta bitmeden reklamını yaptın seni seni
asi 5 yıl önce
bjk1903 kolayı var kardeş bunlar bizimle dşşk geçeceğine sen gerçekleri yaz bak ben çebi reklam yaptı dedim doğru olanda bu.bunların beşiktaş umurunda değil REKLAM DERTLERİ
muhammet ss 5 yıl önce
Ya ne beyisiz taraftarlar var arkadaş Şenol hocanın bursasını izlemediniz mi şenol hocanın şampiyon olan trabzonunu izlemediniz mi ligi iyi tanıyan bile hoca gerek bu ortamda en iyisi şenol hoca, hala anlaamsızca şenol hocayı istemeyenler var ne istiyonuz siz mouirinho yu gelsin konuşması kolay. Herkes Denizli diyor adamın yüzüne baktığımda içim karalıyor hevesi gitmiş oysa şenol hoca hala çok isteli mücadeleci
bjk1903 5 yıl önce
asi ben diyorum yine derim yönetimde herkes reklam pesinde su resimlere bakin cebi orman torunogullari atalay kavalci gibileri ben 3.lig takimina bile yönetici yapmam..
1903 5 yıl önce
Alem Albayraklara ali dürüstlere kığılılara yol verir.Bizde çebiyle çübüyle kavalcıyla koyuncuyla başarı bekleriz.
eskici 5 yıl önce
KENDİNİ BJK LI SANAN APTİLER.. ZİCO, MİCO DİYE OLMAYAN AKLINIZI KARIŞTIRNAYIN. SİZE Q 7, YETMİŞLİK mADRİTLİ ALANLARIN PEŞİNE TAKILIN. STAT İÇİN ELİNİZİ CEBİNİZE ATMADIĞINIZI ANKARA'DAN GÖRÜYORUZ. SALLAMAYIN, MAÇA GİTMEDEN DE KENDİNİZİ KULÜBÜN SAHİBİ SANMAYIN. ACABA YÖNETİME KARŞI SİZLERİ KİM BESLİYOR?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın