Büyüka, İddialara Cevap Verdi! İspatlasınlar...

Yayıncı kuruluş Lig TV'de yayınlanan Maraton adlı programın sunucu Şansal Büyüka, Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu'na cevap verdi.

GÜNDEM 26.04.2015, 03:20
2820
Büyüka, İddialara Cevap Verdi! İspatlasınlar...

Yayıncı kuruluş Lig TV'de yayınlanan Maraton adlı programın sunucu Şansal Büyüka, maçlardaki pozisyonların milimetrik olarak inceleyen piero sistemiyle ilgili Ahmet Çakar Ve Erman Toroğlu'nun sözlerine cevap verdi. Büyüka, Çakar ve Toroğlu'nun "Piero yalan söylüyor, pieroya istenildiği gibi ayar veriliyor" şeklindeki sözlerinin gerçek olmadığını söyledi.


 

"BBC VE RED BEE BU SİSTEMİ KURDU"


 
Piero sistemiyle ilgili olarak açıklama yapan Şansal Büyüka, "Pieronnun yayın hayatımıza girişi 2007'nin şubat ayı. Atıp tutulduğu gibi 20 sene falan değil. Fiyatı 250 bin euro. Pieronun yazılımını BBC, İngiltere Premier Ligi'nde kullanmak için Red Bee adlı şirkete yaptırdı. Türkiye'ye Lig TV gelişi de o şirket kanalıyla oldu. Her yıl güncellemesi yapılıyor. Güncellenmesi için 50 bin euro ödeme yapılıyor. Futbolda yeni değişiklikler ilgili uyum sağlaması için bu güncelleme yapılıyor. BBC ve Red Bee'nin yetkilileri Türkiye'ye gelip bu sistemi kurdu. Bunu kullanan arkadaşımız İngilizler'den çok ciddi seminer ve eğitim aldı. Bir iki günlük eğitim değil. her sezon başında güncelemelere uygun olarak eğitiliyor. Bu ciz Türkiye'de Lig TV'nin dışında kimde yok. Orada ölçüler şöyle, burada ölçüler böyle lafları hurafedir. Milimetre şaşması mümkün değil. Öyle ki, zaman zaman sahanın ölçüleri tutmuyor, piero kullanılamıyor" dedi.

Yorumlar (19)
Özgür 6 yıl önce
LİGTV NİN BURSA'NIN FB YE ATTIĞI GOLÜ OFSAYT GİBİ GÖSTERİŞİ: pic.twitter.com/wVF0qv7K8N
erdem 6 yıl önce
Şansal yaw he he:))...........
MERT ERSOY 6 yıl önce
şansal büyüka laf geveleyeceğine, piero hk.da bilgi vs. vereceğine, pieroda düzmece vs. yapmadık de sıkıysa!
Tarık Doğa8ner 6 yıl önce
ŞBüyüka'nın sözleri içinde boş boş pieroyu övüyor hk. bilgi veriyor AMA İSPATLASINLAR diyemiyor!
Körk 6 yıl önce
Ne zaman bu ülkede kimse müdahele etmeden futbol oynanır hak eden şampiyon olur
(imkansız gibi görünüyor) o zaman futbol ile uğraşmaya maçlara gitmeye başlıyacam..
halil 6 yıl önce
Fb ya bu.kacinci.haksiz.sampiyonluk.hediyesi
halil 6 yıl önce
Kork.nicli.kardes.cok haklisin.. aziz yildirim en.once ceksin elini.futboldan.. sonra aman dekoderler iptal olmasin fbyi sampiyin.yapalim diyen digiturk.ve tff yoneticileri.. bunlar temizlenmeli, iade ediyosa etsin napalim yani onlarin nazi icin bjk nin sampiyonlugunu niye caliyorsunuz.. 2004 te çaldilar, 2011.de ts den caldilar bide.utanmadan 19 sampiyinlugumuz var diyorlar.. camiamizi ve yonetimjmizi bu sezona.sahip cikmaya cagiriyorum bu sezon sampiyonluk bizim.hakkimiz
eagle63 6 yıl önce
adında yıldırım olanlar futboldan uzak olursa tribünler dolar lig çekişmeli olur vede milli takım başarısı artar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın