Bu sözler kavgada söylenmez!

Fenerbahçe resmi internet sitesinden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın açıklamalarına karşılık sert bir açıklama yaptı.

GÜNDEM 03.02.2015, 12:48
4393
Bu sözler kavgada söylenmez!

İşte Fenerbahçe'nin yaptığı açıklama;

Öncelikle belirtmek isteriz ki Beşiktaş Kulübü Başkanı’nın kulübümüz ve Başkanımız hakkındaki yakışıksız beyanları üzerine iş bu açıklamayı yapmak zorunluluğu doğmuştur.
 
Sayın Başkan’a tavsiyemiz, konuşacak ya da söyleyecek neyi varsa bu hususları bir an evvel kamuoyuyla paylaşması, aksi takdirde kendisini ve kamuoyunca varsayılan bilgi birikimini olduğundan farklı yerlerde sunmaya çalışmamasıdır.
 
Kulüplerin mali yapılarına ilişkin, sadece ekonomik ve ticari alanlarda yapılan marka değerlendirmelerini, iki camia arasındaki husumet ve gerginlik nedeni olarak göstermek ve bundan faydalanarak kazanılan her maçtan sonra aynı kelimelerle aynı açıklamaları yapmak Beşiktaş Başkanlığı Makamı’na yakışmamaktadır.
 
Üstelik magazin basınından takip ettiğimiz üzere Sayın Başkan’ın “Gündemde kalmak” gibi bir stratejiye de ihtiyacı bulunmamaktadır.

 
Beşiktaş Başkanı’nın,  Ünal Aysal’ın Türk Futbolu’nda bıraktığı büyük boşluğu (!) fark edip, o boşluğu doldurmaya çalışıyor olması bizim açımızdan bir sorun teşkil etmese de bu üslup ve tarz sahiplerinin akıbeti tüm kamuoyunun malumudur.
 
Bununla birlikte Sayın Başkan’ın dini motifler içeren mesaj vermek konusundaki ısrarını düşündürücü bulmakla beraber merakımız, Sayın Başkan’ın yürüttüğü bu popülist stratejinin kendi taraftarı ve meşhur “Beşiktaş duruşu” açısından nasıl değerlendirildiğidir. Yoksa Sayın Orman’ın sırf mesaj vermek için böyle günlük ve maddi konularda kutsal değerleri örneklemek gibi yanlış ve yakışıksız bir üslubun içinde olabileceğini düşünmemekteyiz.
 
Kaldı ki din ve ahlak öğretisinde zaten var olan “Önce eline, beline ve diline hakim ol” felsefesini, kendisine bir kez daha hatırlatır; konu Fenerbahçe ve Fenerbahçe’nin değerleri olduğunda konuşmadan önce, zor olsa da bir kez daha düşünmesini tavsiye ederiz.
 
FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Yorumlar (65)
ali buluç 6 yıl önce
şu açıklamaya bakılırsa türkiyedeki bütün takımlar ve spor insanları hatalı,suçlu,günaha batmış bir tek fenerbahçe ve aziz yıldırım temiz,günahsız,pak.kendi pisliğini örtmek için her konuşmasında cumhuriyetin son kalesi,atatürkün askerleriyiz diyen bir zihniyet ormanın islamın şartını hatırlatmasına huylanmışlar,63 yaşında 38 yaşında kadınla evlenen,askerlikten kaçan,her konuşmasında sağa sola küfür,hakaret,şiddet içeren hareketler yapan birisi ormana eline ,diline,beline hakimliği hatırlatıyor.kendi taraftarına canlı yayında paralı köpekler diyen,en ufak hakem hatasında soyunma odası basıp hakaret ve küfür yağdıran bir insanın ahlak dersi vermesi ancak türkiye ve fenerbahçeye mahsus bir tavırdır
Bilo 6 yıl önce
Ünal Aysal ne alaka? Bu Fenevbahce cok rezil bir kulüb oldugunu yeniden gösterdi!
altan usta 6 yıl önce
Once sahte raporla askerden kacan, parasina guvenip hakem odasi basan, kayitlarla sike yaptigi tescillenmis yanina besiktas'i da cekmeye calisan baskanina bakaydin bu yaziyi yazan vatandas.
hamit 6 yıl önce
Eline beline diline hakim ol demisler ya aklima geldi. "El" uzatip hedef gosteren, "Bel" ine kuvvet deyip kendinden 30 yas kucuk kadin pesinde kosan, "Dil" ini tutamayip onune gelene cemkiren Aziz Besiktas baskani herhalde.
ali buluç 6 yıl önce
kardeş ünal aysalla alakası,bundan önceki senelerde gs başkanlarıyşla it dalaşına girip kendi taraftarlarının saflarını sıklaştırıyorlardı.gs düşmanlığı sayesinde taraftar stadı ful dolduruyordu,ürün alıyordu ve ekonomik sıkıntı oluyordu.ama şimdiki gs başkanı pamuk gibi it dalaşı yapmıyor ve tarftarlarda birbirine girmediği için rehavet içindeler ve ne maça gidiyorlar ne ürün alıyorlar bundan dolayı ormanın açıklamalarına balıklama atladılar.birde bjk öyle bir takım kurdu ki 5-10 yıl şampiyon olabilecek ve stadıda bitiyor,fb ve ts nin bu kadar dalaşmasının en büyük sebebide bu
Ba 6 yıl önce
Trasi kes aklan da gel aziz. Oyle konusalim.
serkan 6 yıl önce
su fb`in aziz`den cektigini kimse cekmedi. bu kadar seviyesiz olunur arkadas. vallahi fb taraftari olsam yerin dibine girerdim. ne yapmaya calistigi da belli degil. kin, nefret, küfür, pislik, ne ararsan var. öldügünde üzülmeyecegim bir iki insandan birisin aziz.
Alpay 6 yıl önce
Ekinler dize kadar Al bunu alamazmısın,sen nebiçim delikanlısın.......bu güzel beste bütün fenevlilere gelsin. Size verilecek en güzel cevap Bu.

 

Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın