Bu sadece fragman

Talisca’nın oyunu çözen golü, yapabileceklerinin bir fragmanı sadece. Sambacı, Burak Yılmaz’a çok benziyor. Beşiktaş’taki serüveni, orta saha olarak başladı ama belli ki, bir santrfor olarak sona erecek.

GÜNDEM 17.01.2017, 08:55 17.01.2017, 09:05 kartalbakışı.com
8375
Bu sadece fragman
Talisca’nın orta sahada başlayan serüveni Beşiktaş’a bir 10 numara transferiyle devam etti. Ve belli ki bir santrfor olarak mutlu sona erecek. Aslında Burak Yılmaz’a benziyor. O da orta saha olarak U20 Milli Takımı’na kadar gelmiş sonra Beşiktaş’ta sağ açığa dönüşmüştü ve Şenol Güneş’in Trabzonspor’unda uluslarası bir santrfora dönüşmesiyle mutlu sona ulaşmıştı. Dün Talisca’nın oyunu çözen golü onun yapabileceklerinin bir fragmanı sadece. Şu andaki kullanımı bir destek hücumcu şeklinde.... Ancak daha ötesi de var.

-Osmanlı’da dişliler eksikti
Musa ve N’diaye’nin yokluğunda Osmanlıspor’un standardına ulaşabildiğini söylemek zor. Oyunun işleyişi büyük sekteye uğradı. İkinci yarıda oyunu kurmak konusunda ne kadar zorlandıkları, düştükleri çok sayıda ofsaytla da belgelendi. Alıştığımız hızlı, rakip kaleye pasla giden takımın çok önemli dişlileri eksikti. Orta sahada teknik açıdan yeterli olmayan Koray’la sağlanmaya çalışılan sertlik, Talisca’nın attığı golde olduğu gibi karşılığını vermedi. İstedikleri pas trafiğini kuramadılar. Şenol Güneş’in Quaresma, Talisca ve Babel’in üçüne birden rol verdiği 11’de oyununun verebileceği muhtemel defolar Atiba’nın yine insanüstü oyunu ve Osmanlı’nın eksikleriyle ortaya çıkmadı.

-Tolgay hamlesi çok yerindeydi
İkinci yarıda Mustafa Hoca’nın 4-3-3’e dönüşü onları biraz ileri itse de asla beklenen hızlı hücumları kuramadılar. Şenol Hoca’nın Tolgay’ı oyuna sürüşü ise kısmı baskıyı aşmalarını sağladı. Orta sahada pas istasyonu sayısı ve oyun zekası arttı. Büyük maestro Atiba oyuna katıldı. Ve maç Beşiktaş’a döndü. Her ne kadar Osmanlıspor’un eksikleri onları çok kötü etkilese de bu deplasmanı bu saha ve hava şartlarında bu kadar rahat atlatabilmek şampiyonluk yolunda sağlam bir mesaj.

Fanatik
Yorumlar (0)