Bu rezalet ne zaman bitecek

1903 Cemiyeti, basketbol maçında bazı Fenerbahçeli taraftarların, Şenol Güneş'e ve Beşiktaş'a karşı takındığı yakışıksız davranışlara karşı bir yazı yayınladı.

İşte o açıklama:

Gün geliyor, Sporun dostluk kardeşlik ve barış olduğunu, zeki,çevik ve ahlaklısını sevdiğimizi söylüyoruz.

Yada gün geliyor Rıza Efendi 2 ekmek 1 süt diyebiliyoruz, sonra komidin diyebiliyoruz, sonra bilmem ne cumhuriyeti de diyebiliyoruz, yada kafaları sarıp komiklik yaptıklarını sanıp bir insanın sağlığı ile alay edebiliyoruz, kutsal sayılan değerlere saldırıyoruz.

Bir basketbol maçında benzer görüntüler ile karşılaşıyoruz, camiaları birbirine düşüren bir hareket daha. Ön sırasda kelli felli göbekli kocakoca adamlar. gülüyorlar başları sarılı alay ediyorlar. İçlerinden biri Banka Genel Müdür Yardımcısı.  İnanamıyorum bu kadar mı olur pes….

Allah’tan Bankanın GMY si hata yaptığını anlamış özür dilemiş; acaba kendi insiyatifi ile mi bilemiyoruz ama özür dilemekte erdemlik bunu yapamayanlarda var . Nefret tohumları o kadar büyümüş ki koca adam bunu yapıyor.

Sonra maçlarda sokakta tribünde ülkede neden kavga oluyor diyoruz. İster öğrenci olun ister koca bankanın genel müdür yardımcısı herşey aslında bir kelimede birleşiyor. Fanatizm…

Irkçılık ile aynı kefeye konacak boyuta gelen bu durumun biran önce son bulması gerekiyor. Toplumun bölünmüş ve birbirlerine nefret ile bakan kesimlerini birleştirici yapının oluşturulması için öncelikle çürüklerin ayıklanması bunlara ön sıralarda yer verilmemesi şart.

Bizim Süleyman Seba, Özhan Canaydın, Lefter gibi insanlara ihtiyacımız var . Kin nefret ve alaycı insanlara değil…

Son sözlerimiz Büyük Ustad Yaşar Kemal’den

“O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler.”

1903  CEMİYETİ

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
mete
mete - 10 ay Önce

sahaya atılan muz ve diğer ırkçılık olaylarının hangi camia tarafından yapıldığını da eklemeliydiniz dostlar.

kartal
kartal - 10 ay Önce

bunun tek sorumlusu dün kumpas diyen

kartal
kartal - 10 ay Önce

bunun tek sorumlusu dün kumpas diyen