Bu maç özelinde doğru oyun...

Lokomotiv Moskova - Beşiktaş maçını değerlendirdi.

 Ligin vasat seviyesi nedeniyle oyununu geliştirmekte hayli zaman kaybeden Şenol Güneş’in Beşiktaş’ı, dün akşam ilk 10 dakikayı atlattıktan sonra ‘duruma el koyar’ gibi oldu!.. Bunu yaparken de iki kenarı Töre ve Quaresma’dan hatırı sayılır katkılar aldıysa bunu ‘besleyici üçlü’ Atiba, Oğuzhan ve Sosa’ya borçluydu. Ancak bu üçlü henüz tempoyu ayarlayacak yetkinlikte değiller... Beri yandan gerek sakatlıklar gerekse de derslerine yeterince çalışmadığı için Beşiktaş’a geldiği seviyede kalan İsmail Köybaşı’nın gayretli ancak işlevsiz performansına diğer kanat beki Andreas Beck de eşlik edince hücumu çeşitlemek mümkün olamadı. Haliyle iş, çoğu zaman olduğu gibi organizasyondan çok yine bireysel beceriye kaldı... Yani Töre ve Quaresma’ya...

Mahir oyuncu Sosa


İkinci devrenin hemen başında Podolski’nin bir gece önce attığına benzer bir pozisyon yakalayan Gökhan Töre, o yetkinlikte olmadığı için tabelayı değiştiremedi. Derken, takımın topa en mahir oyuncusu Jose Sosa tuhaf bir top kaptırdı. Top kaptırmak şaşırtıcı değil ancak devamında hiçbir reaksiyon vermeyip gol olana kadar durumu izliyor olması şaşırtıcıdan da öte bir durum... Açıklayıcı tek gerekçe o anda oluşan ‘sakatlık’... Devamında derhal oyundan alınışı da bu tezi destekliyor gibi...

Ardından geriye düşmüş olan Beşiktaş mecburen tempoya yüklendi ve ‘gol ustası’ Gomez’in zarif çalımlarının ardından gelen net bir vuruşuyla attığı gol ile üzerindeki tedirginliği de attı.

Önemli puan


Şenol Güneş, Beşiktaş’ı ağırdan da olsa istediklerini sahaya yansıtan bir takım haline getiriyor. Koşuyor, çalışıyorlar... Çözülmesi gereken sorunların başında topla çabuk iki kenar oyuncusunun ‘takımı da çabuklaştırmak’ için topu paylaşma konusunda biraz daha paylaşımcı olmaları geliyor. Beklerin hücuma katkı yapacak seviyeden uzak oluşları da önemli eksik... Yine de bu maç özelinde rakibi kaleden uzak tutmak ve düzenlerini bozma konusunda ise hayli iyi durumdaydı Beşiktaş. Yedikleri gol dışında, pozisyon vermezken öncelikle doğru oynadılar... Kazanabilecek fırsatları buldularsa da olmadı ancak önemli bir puan almayı başardılar.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 04:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
grkan
grkan - 4 yıl Önce

kimin haberiyse kınıyorum

AMİP
AMİP - 4 yıl Önce

SOSA BEŞİKTAŞIN EL BOMBASIDIR.KAYBETTİĞİ TOPLARIN HADDİ HESABI YOK.İLERYE DÖNÜK OYNAYAMAYINCA HEP GERİYE ÇALIŞIYOR.ADAMIN KORNER KULLANACAK ÜCÜ YOK.FRİKİKLERİ TAMBİR FİYASKO.KEŞKE ARJANTİNE SATILSAYDI.ELİMİZDE KALACAK MALESEF.

AMİP
AMİP - 4 yıl Önce

SOSA BEŞİKTAŞIN EL FRENİDİR.KAYBETTİĞİ TOPLARIN HADDİ HESABI YOK.İLERİYE DÖNÜK OYNAYAMAYINCA HEP GERİYE ÇALIŞIYOR.ADAMIN KORNER KULLANACAK GÜCÜ YOK.FRİKİKLERİ TAMBİR FİYASKO.KEŞKE ARJANTİNE SATILSAYDI.ELİMİZDE KALACAK MALESEF.