Bu Güzel Ülkede Irkçılığın Olmaması Çok Mutlu Edici

Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Demba Ba, Müslüman bir ülkede yaşantısını sürdürmesinin, futbola daha konsantre olmasını sağladığını söyledi.

Bu Güzel Ülkede Irkçılığın Olmaması Çok Mutlu Edici

Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Demba Ba, Müslüman bir ülkede yaşantısını sürdürmesinin, futbola daha konsantre olmasını sağladığını söyledi.

Siyah - beyazlı futbolcu Demba Ba, Gençlik Spor Dergisi'nin ocak ayı sayısına Türkiye'ye geliş macerasından, Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nde Liverpool karşısındaki tur şansına kadar birçok farklı konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Futbol yaşantısını Türkiye'de sürdürdüğü için mutlu olduğunu belirten Senegalli futbolcu, "Müslüman bir ülkede yaşamak, benim futbola daha rahat konsantre olmamı ve daha mutlu olmamı sağlıyor. Türkiye'de benim özel hayatıma çok uygun bir ortam var. Burada olmaktan dolayı çok huzurluyum ve kendimi tamamen futbola verebiliyorum." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın transfer teklifini, Türkiye'yi ve burada oynanan futbolu keşfetmek istediği için seve seve kabul ettiğini belirten yıldız futbolcu, daha önce de geldiği Türkiye'yi o zaman da beğendiğini ifade ettiği röportajına şöyle devam etti:

"Türkiye'ye önceden gelmiştim. Buraya gelirken bir ön yargım yoktu. Beklediklerimden çok da farklı bir ortamla karşılaşmadım. Türkiye'deki insanlar gerek saha içinde gerekse saha dışında bana sıcakkanlı ve samimi şekilde davranıyor. Burada sevildiğimi hissetmek gerçekten çok özel ve güzel bir duygu."

"TÜRKİYE'DEKİ FUTBOL, AVRUPA'YA KIYASLA DAHA DUYGUSAL OYNANIYOR"

'Türkiye'de oynanan futbolu Avrupa'ya kıyasla nasıl buluyorsunuz?' sorusuna ise Demba Ba, "İngiltere Premier Lig, dünyanın belki de en kaliteli ligi. Almanya Bundesliga da aynı şekilde çok kaliteli. Bazı açılardan Süper Lig, İngiltere'dekine benziyor ama tabi ki keskin farklılıklar var. Ben de bu farklılıklara alışmaya çalışıyorum. Futbol burada Avrupa'ya kıyasla daha duygusal oynanıyor diyebilirim." şeklinde cevap verdi.

Sahalarda son dönemlerde görülen ırkçılık olayları hakkında ise başarılı futbolcu, "Futbol hayatım boyunca ırkçılıkla karşı karşıya kalmadım. Bu güzel ülkede böyle bir şeyin olmaması çok mutlu edici, bazı ülkelerde bunların olduğunu biliyoruz ve bu gerçekten çok üzücü bir durum." yorumunda bulundu.

UEFA Avrupa Ligi ikinci turunda karşılaşacakları Liverpool'a saygı duyduklarını da ifade eden Demba Ba, "Çok zorlu bir karşılaşma olacak. Biz turu geçmek için elimizden geleni yapacağız. Liverpool'u eleyerek emin adımlarla yolumuza devam etmeyi amaçlıyoruz." görüşünü dile getirdi.

Beşiktaş'ta kazanabildiği kadar kupa kazanmak istediğini de kaydeden Demba Ba, Türkiye'deki en çok beğendiği futbolcunun ise takım arkadaşı Gökhan Töre olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tekin
tekin - 4 yıl Önce

demba kardeşim....sen fenerli piç emreyi tanımıyosun herhalde:)

evren aydeniz
evren aydeniz - 4 yıl Önce

güzel ülkem ve insanları tarih boyunca kıtalara hükmetmiş kimseyi sömürmemiş ve köle edinmemiş asil bi ırktır ki bu yüzden ırkçılık lafının en son edileceği ülke güzel türkiyemdir...

ahmet a.
ahmet a. - 4 yıl Önce

ülke hakkında pek bilgisi olmadığını gösteriyor. bir türk olarak bilgilendireyim: bu ülkede özellikle kürtlere, ermenilere ve yahudilere karşı ırkçılık had safhadadır.

hoca20
hoca20 - 4 yıl Önce

Bu ülkede kürt ırkçılığı yapılmaktadır.Ermeniler ırkçılık yaparak Karabağ'da binlerce Azeri Türkünü katletmişlerdir.1.dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu'da katliam yapmışlardır. Yahudiler Filistinlilere soykırım yapmaktadırlar.ahmet a. bizim tepkilerimiz bunadır.Bilmeden sallama.Türkler hiç bir zaman ırkçı olmamışlardır.

demirhan demir
demirhan demir - 4 yıl Önce

1800 lü yıllarda portekiz afrikadan şeker kamışı üretiminde kullanmak amacıyla afrikadan zenci köle getirmişler fernandeste afrika kökenli portekizliydi ama vefazız çıktı inşallah sen vefasız çıkmazsın baba.

marco
marco - 4 yıl Önce

demba ba sen daha kürtleri tanımıyorsun, hem ırkçılar hemde yediği kaba ederler, zaten soylarıda beli değil.