Bu Beşiktaş'a 1 Puan Çok Az

NTVSPOR yorumcusu Güntekin Onay kaleme aldı.

GÜNDEM 03.10.2014, 03:42
1717
Bu Beşiktaş'a 1 Puan Çok Az
BEŞİKTAŞ bir futbol takımının, bir deplasman maçında girebileceği gol pozisyonlarını fazlasıyla buldu. Sadece pozisyon bakımından değil, oyun olarak da hiçbir bölümde Tottenham'dan geri kalmadı. Kalesinde hiç gol pozisyonu vermeden ekstra bir gol yedi. 1-0'dan sonra biraz bocalasa da özellikle 2. yarıda oyunun tüm kontrolünü ve atak üstünlüğünü elinde tuttu. Maç boyunca Olcay'ın 4, Demba Ba'nın 3 net pozisyonu var. Ancak zaman zaman şanssızlıklar, bazen de Lloris'in kurtarışlarıyla penaltıya kadar direndi İngilizler.
 
SOSA, sahanın en iyilerinden birisiydi. Mükemmel paslarıyla arkadaşlarını çok iyi yönlendirdi. Keza Atiba da çok çalışkandı. Bu maçın son yarım saatlik bölümü Biliç'e ilham vermeli. 4-2-3-1'den özellikle daha ofansif oynaması gerektiği maçlarda 4-1-4-1'e kesinlikle bir dönüş yapmalı. Görünen o ki Sosa'dan vazgeçmek imkansız. Veli çok çalışkan bir oyuncu ama büyük takımda sadece top kazanarak oynayamazsınız. 
 
SOSA MÜKEMMEL OYNADI
 
BEŞİKTAŞ'IN maç boyunca oynadığı futbol iyiydi. 3 puanı hanesine yazdırabilecek pozisyonları da buldu. Rakibin istediklerini yapmasına da izin vermedi. Ancak skor istediği gibi olmadı. Çünkü bu futbolun karşılığı kesinlikle
3 puan olmalıydı.
 
BEŞİKTAŞ, gruptaki 2 maçını kazanamasa da oynadığı bu futbolla liderlik için en güçlü aday olduğunu gösterdi ancak bu kadar pozisyon bulduğu ve kazanmaya yakın oynadığı maçlarda artık sonucu da almayı öğrenmeli. 
 
88. dakikada kazanılan penaltıda da Sosa olağanüstü bir pas attı. Beşiktaş, beraberlikten çok daha fazlasını hak etti. Penaltıyla da olsa Londra'dan puanla dönmeyi başardı. Bu gruptaki geleceği açısından son derece kritikti. Ancak her şeyin ötesinde Sosa'nın ve Beşiktaş'ın mükemmel oyunu siyah-beyazlı renklere gönül verenleri gelecek adına umutlandırdı. 
Yorumlar (0)