Bu Beşiktaş çok farklı

Atiba, Oğuzhan ve Tolgay’sız Beşiktaş’ın nasıl bir oyun ortaya koyacağı merak konusuydu. Medel-Necip ile acaba yaratıcılık anlamında sorun yaşanır mıydı?

GÜNDEM 08.04.2018, 10:34 09.04.2018, 02:00 kartalbakışı.com
486

Açıkçası topa daha az sahip olan ancak daha direkt oynayan bir Beşiktaş gördük. Talisca, orta sahayla ilk kez bütünleşti. Sorumluluk aldı. Etkili ve hareketli oynadı. Hem de her zaman yaptığı gibi golünü attı. Attığı goller tabii ki çok değerli ancak dünkü etkili oyunu paha biçilemez. 

SADECE NEGREDO KÖTÜYDÜ

Caner bu ligin en iyi orta yapan beki. Dün bunu bir kez daha gösterdi ve maç boyunca çok aktifti. Oğuzhan, Atiba ve Tolgay’ın sezon başından beri ceza sahası dışından yapamadığını Medel yaptı ve nefis bir şutla farkı 2’ye çıkardı. Siyah-beyazlı takımda dün Negredo hariç tüm oyuncular iyi futbol oynadı. Necip çalışkan ve güçlüydü. Zaten orta saha oynadığı zaman belli bir standartı var. Medel topu ayağından hızlı çıkartan ve tempoyu yükselten bir futbolcu. Beşiktaş dün özellikle 2. yarıda Göztepe’nin bıraktığı alanları kullandı ama farkı arttırma şanslarını değerlendiremedi. Tosic ile gelen 3. gol sonrası maçı bitirdim duygusuyla hareket edince Göztepe pozisyonlar ve gol buldu.

Beşiktaş, teknik-taktik-fizik herşeyin ötesinde dün, önceki haftalardan daha iştahlıydı. Yüksek arzu ve konsantrasyon bundan sonraki haftalarda en önemlisi. Çünkü zaten kalitesi tartışılmayacak bir kadro. Dünkü gibi kazanma arzusu gösteren bir Beşiktaş, kalan maçların hepsini kazanabilir. Quaresma da cezasını bitirdi ancak Negredo’nun son 2 maçtaki olumsuz görüntüsü Kartal açısından tek olumsuzluk olarak görünüyor.

Güntein Onay / Şampiy10

Yorumlar (1)
Polat 3 yıl önce
Demek ki Lens'i hic adamdan bile saymiyor