Bu Beşiktaş anlatılmaz yaşanır!

Şansal Büyüka haftanın değerlendirmesini yaptığı Milliyet gazetesindeki köşesinde Beşiktaş için şu cümleleri kullandı.

GÜNDEM 06.12.2017, 12:15 07.12.2017, 01:31 kartalbakışı.com
746

Her şeyi çok zor beğenen ve kusursuz olmayı hedef seçen Şenol Güneş’in bile, “futbolcularım için ne söylesem anlatamam” ifadesi, derbide nasıl bir Beşiktaş izlediğimizi ortaya koyuyor.

***

Meslek hayatımda 6-0’lık, 5-1’lik, 4-3’lük derbiler gördüm. Çaresizlikten kaleye geçen futbolcular gördüm. Ama bir derbide, bir takımın rakibi karşısında 10 dakika içinde 8 (Yazıyla sekiz) çok net pozisyona girdiğini ilk defa gördüm.

***

Bu derbide kim ne derse desin sahada “Fantastik bir Beşiktaş” vardı. Maç sonu Bilal Meşe yorumunda iyi bir benzetme yapmış... Bilal, “ Beşiktaş dış hat seferlerini tamamladı, artık iç hatlara başladı” diyor... Doğru, lig usulü oynanan Şampiyonlar Ligi maçları Beşiktaş’ı ciddi anlamda hırpaladı. Ama artık o fikstür ve takvim bitti. Artık  maçlar eleme usulü... Yani Beşiktaş’ın bundan sonra lig  için daha fazla zamanı ve dinlenme, kendini yenileme şansı olacak.

***

Bu tarihe geçen derbinin ardından her şeyi çok zor beğenen ve kusursuz olmayı hedef seçen Şenol Güneş’in bile, “futbolcularım için ne söylesem anlatamam” ifadesi, nasıl bir Beşiktaş izlediğimizi ortaya koyuyor.

Şenol Güneş haklı... Bu Beşiktaş anlatılmaz, yaşanır.

***

En değerli, en vazgeçilmez

Benim için Beşiktaş’ın en değerli, en vazgeçilmez oyuncularından birisi Tosic...

***

Niye Tosic? Beşiktaş’a “18 kişilik maç kadrosunda bulunsun” diye alınan bir oyuncu Tosic... Maliyeti yok denecek kadar az... Önemli bir profesyonel... Sol beke ihtiyacınız var oynuyor, stopere ihtiyacınız var, zaten oynuyor. Pepe gibi bir dünya markasının yanında sırıtmadan, hatta hata yapmadan oynuyor. Beşiktaş’ın yıldızlarının gölgesinde kalmasın Tosic... Yıldızlar kadar, belki de onlardan daha fazla katkı sağlıyor Tosic...

***

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)