'Bu anlaşma Kartal'ı düzlüğe çıkarır'

Güntekin Onay, Beşiktaş’ın UEFA Mali Kontrol Komitesi’yle yaptığı anlaşmayı yorumladı:

GÜNDEM 09.05.2015, 08:12
2725
'Bu anlaşma Kartal'ı düzlüğe çıkarır'

“Bu bir ceza değil, bir iş birliği aslında. Kemer sıkma politikası demek doğru olur. UEFA, ‘Hovardaca harcama yapma’ diyor. Akılcı şekilde hareket edilirse bu yapılandırma SİYAH-BEYAZLILARI sportif açıdan da geride bırakmaz.” 
 
BEŞİKTAŞ’IN UEFA’yla yaptığı bir iş birliği ve yapılandırma anlaşması aslında bu... Herhangi bir ceza veya yasak değil. Ancak bir kısıtlama ve kemer sıkma politikası olarak değerlendirmek daha doğru olur. UEFA, ‘Biz senin sicilini biliyoruz, bu gelir-gider dengesini oturtmanız ve gelirlerinizin üzerinde hovardaca harcamalar yapmanız mümkün değildir” diyor. 

 
BU durumda Beşiktaş oyuncu satmadıkça, bir transfer geliri elde etmedikçe bonservisiyle oyuncu transferleri yapamayacak. Bonservisi elinde, sözleşmesi bitmiş oyunculara yönelebilecek. Ancak diyelim ki 10 milyon Euro’ya bir oyuncu sattı, onu istediği şekilde kullanabilecek. 
 
BURADA bir takip mekanizması söz konusu. Akılcı hareket edilirse bu yapılandırma Beşiktaş’ı finansal olarak düzlüğe çıkartır, sportif olarak da geride bırakmaz.

Yorumlar (2)
marco 5 yıl önce
oğuzhanı sat, franco yu sat gelecek parayla transfer yap bu kadar açık.
öhö 5 yıl önce
yabancı transferi serbest dışarıdan getir tiganayı bulsun sana genç yetenekleri ...sen iki elinle bir si... doğrultasıya kadar melo şampiyon olur 100 milyonu kasaya atar sense gençleri adam edecem diye uğraş yıllarca hangi birini satıp 100 milyon alacan tecrübe herzaman tecrübedir ha 5-6 yıldız adayı al yetiştir ama atı alan üsküdarda oluyor o zamana kadar şu beyni çalışmayan futboldan bir si.. anlamayan yöneticilerden oluyor ne oluyorsa bir sporcu olarak ben bunu bilirimmmmm..