Boyko'ya Dnipro'dan transfer tavsiyesi

Beşiktaş'tan sezon sonunda ayrılmayı düşünen Denys Boyko'ya Dnipro'daki eski kaleci antrenörü Mikola Medin'den tavsiye geldi."

GÜNDEM 02.05.2016, 16:00 02.05.2016, 16:02
4005

 Beşiktaş'a devre arasında Dnipro'dan transfer olan ancak Tolga Zengin'in yediği olan Denys Boyko'nun teknik heyete ayrılık kararını iletmesinin ardından menajeri de geçtiğimiz günlerde bu konuyu doğruladı ve Ukraynalı kaleciyi Everton'ın istediği dile getirdi.

Boyko hakkında bu kez açıklama yapan Dnipro'nun eski kalecisi ve şu anki kaleci antrenörü Mikola Medin oldu. Medin, Boyko'ya Ukrayna basını aracılığıyla tavsiyelerde bulundu.

"TÜRKİYE'DE ZAYIF BİR TAKIMA KİRALANMALI"

Boyko'nun uyum sorunu yaşadığını belirten Medin, "Denys Boyko geleceği hakkında karar vermek zorunda. Bazı oyuncular direksiyonu hemen devralır bazıları ise çalışıp şansını beklemek zorunda kalır. Bana göre Boyko kiralık olarak Beşiktaş'tan ayrılmalı. Türkiye Ligi'nde zayıf bir takım Boyko'yu kiralayabilir. Böylece orada uyum ve maç pratiği kazanabilir. Eğer zayıf bir takımın kalesini korursa, ona daha çok iş düşecel, daha çok çalışacak ve formda olacak. Denys'in bunların üstesinden geleceğini biliyoruz. O çalışkan ve sürekliliği olan biri. Boyko, Türkiye'de bir takıma kiralık gittikten sonra Beşiktaş'a dönüp kaleyi koruyabilir" diye konuştu.
Yorumlar (3)
İsmael ER 5 yıl önce
Cok mantıklı bir öneri olmuş. Şayet Gelecek sezon hazırlık maçlarında kaleyi devralması gerekmekte yada söylenildiği gibi Banko olarak oynayabileceği bir takıma kiralik olarak gönderilmeli. Tek zaafı defans ile birlik uyumu genellikle kademe hatasından yediği bir kaç gol ve uzaktan yediği goller ise görüş açısı kapalı olduğu için topun şiddetinden dolayı yediği gollerde hatalı olark görülmektedir. Matias Asper vardı hatırlarsınız... Onun bir nevi genç ve dinamik hali biraz üzerinde durulmalı diyorum.
anadolu kartalı 5 yıl önce
boyko kalitesi tartışılmaz. avrupada sıralamaya girmiş genç ve yetenekli bir kaleci. tolgaya tanınan hoşgörü boykoya tanınmadı. tanınsa Beşiktaş şimdi çok daha iyi yerlerde olurdu.
yunus 5 yıl önce
Boykonun kalitesini tartışmam.Beşiktaşın kalesine koyacaksın sürekli oynayacak.Boykoyu bulmuşuz kiraya verilir mi.