Bölükbaşı'ndan Şenol Güneş'e yanıt!

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'ün kendisi hakkındaki açıklamalarına cevap verdi.

GÜNDEM 10.08.2015, 23:08
1724
Bölükbaşı'ndan Şenol Güneş'e yanıt!

Kulübümüzle sözleşmesi devam eden oyuncularla ilgili transfer haberleri bugünün meselesi değildir. Neredeyse haftalardır, her gün gazetelerde boy boy fotoğraflar çıkıyor, her gün gazete manşetlerinde konuyla ilgili iddialar birbirini kovalıyor... Şenol Güneş'in oyuncularımızın aklını karıştırdığı şeklindeki iddialar benim değil, spor medyasının iddialarıdır. Ben yazılanları çizilenleri aktardım. Oyuncularımızla temasta bulunmadığını açıklamak yeni mi aklına geldi? Haftalardır kamuoyu bu haberlerle çalkalanırken, bunların yalan olduğunu söylemek çok mu zordu? Ben bu kulübün başkanı olarak yalan haberle mücadele ederken ve bu asılsız haberler nedeniyle hem oyuncularla hem de kamuoyuyla uğraşırken, Bursaspor'da görev yapmış ve görev yaparken de bu meseleler nedeniyle defalarca basın toplantılarında Türkiye'ye mesajlar vermiş bir teknik direktör, neden ağzını açıp tek kelime etmedi?

Kaldı ki camiamızın büyüklüğü ile ilgili sözlerinin yeraldığı açıklamanın satır aralarında gizli mesajlar vermeye kalkışmasını da kendisine hiç yakıştıramadım. Kim ne düşünüyorsa mertçe açık açık konuşmalı. Bursaspor'u çalıştırırken Türk futbolunun sorunlarıyla ilgili konuşmaktan çekinmeyen biri için, sözleşmesi devam eden oyunculara ahlaksız teklifler yapılması üzerinde konuşmaya değer bir konu değil mi merak ediyorum.

Açıklamalarında katıldığım tek husus, adamlıkla ilgili sözleridir. Son dönemdeki olaylar, Türkiye'de herkesin herşey olabileceğini ama herkesin adam olamayacağını gösteriyor. En azından bu meselede birbirimizi anladığımızı düşünüyorum.

Haklı olduğu bir meseleyi daha kendisine hatırlatmak isterim. Bizdeyken,  futbol federasyonunu İstanbul'un kirli havasından kurtarıp, Uludağ'ın temiz havasına davet etmişti. Demek gerçekten temiz hava zihni açıyormuş, bunu bir kez daha anlamış olduk.

Yorumlar (10)
kurmaykartal 5 yıl önce
canım benim demek ki söylemişsin yok internette yok medyada yer almış falan filan ne geveliyosun sen?yoksa ben böyle birşey demedim dersin geçer gidersin..ozan tufan kime gelir bilemem belki Beşiktaş belki cincon belki de fb..tek bildiğim Bursa başkanı bu kafayla daha çok oyuncu kaybeder..
kunta kinte 5 yıl önce
ya bırak bu işleri bu demeçleri verip sonra benim haberim yok ayağına yatma kimi kandırıyorsun pazarı kızıştırıp yüksek parayı cukkalamak için Şenol Güneşe saldırman kadar saçma birşey olamaz..ozan tufana kalmış artık herşey.Beşiktaşa gelmek isterse afedersin de seve seve satacaksın Beşiktaşa..
magic1903 5 yıl önce
Ozan Tufan eğer karakterli bir çocuksa parantez içinde bir Mehmet Topuz değilse bastırır Beşiktaş'a gideceğim anlaşın der bu iş biter.
ali buluç 5 yıl önce
önce eski hocamız bizim oyuncularımızın aklını karıştırıyor diyor sonrada bu benim iddaam değil spor medyasının iddaası diyor,şenol hoca çıkıp niye yalanlamadı ilk günden diyor.spor medyasında günde binlerce iddaa dolaşıyor bir teknik adam çıkıp bunlara hergün yalanlama yapsa hocalık yapacak vakit bulamaz.ayrıca bjk bu sezon sadece ozana talip oldu bursadan neden çoğul konuşuyor ki bu adam.Q7,g.töre,olcay,kerim frei varken gidip volkan şenemi talip olacak
1903_murat 5 yıl önce
Madem spor medyasının haberiymiş ya bunu belirmeliydi ya da spor medyasının kendisi hk. yazdığı her habere inanacak.
ali 5 yıl önce
Bursalıyım ve koyu bir Beşiktaş taraftarıyım kendi beceriksizliklerini başkalarına çamur atarak temizlemeye çalışma Bursa spora zarar veriyorsun ve o koltuğa yakışmıyorsun
onur 5 yıl önce
aq bu adam kım ya bıde bu mu cıktı basımıza. Hıc bır turk oyuncu 7-8 mılyon etmez.Helekı yabancı sınırlaması yokken.bırakın Ozanı 7-8 avurpadan en kalıtesını getırısınız.
BJK 5 yıl önce
Almayin arkadas gökhan inler gibi tecrübe varken ne gerek var 7 8 9 milyon euro vericeksin. Zaten hutchinson var tecrube yanina gokhan inler ve genc veli ve tolgay, yap iki tecrube iki genc yetiskin kafan rahat olsun. Ozan yetenek evet ama tecrube sifir. Bizi sampiyonluga goturemez gokhan inler hem yurt disi hemde kisa surede yurt icine yetenegiyle tecrubesiyle seni iliriye tasir, yasinin verdigi olgunlukla tam ihtiyacimiz olan oyuncu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın