Bizim namusumuzdur

Beşiktaş Kulübü, 2014 İdari ve Mali Genel Kurulu, İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı.

GÜNDEM 24.05.2015, 12:24
1226
Bizim namusumuzdur

Beşiktaş'ta İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 2014 yılı İdari ve Mali Kongresi'nde 2. başkan Ahmet Nur Çebi mali yapı ile ilgili konuştu.

Ahmet Nur Çebi açıklanan borçlar içinde kendi dönemlerine ait borçlanmanın stat haricinde sadece 97 milyon lira olduğunu ve önceki yönetimden kalan faiz ve kur farkları sebebiyle genel borcun bu derece yükseldiğini açıkladı.

Ahmet Nur Çebi kulübü bir önceki yönetimden 583 milyon liralık bir borç ile devraldıklarını söyleyerek, "Göreve geldiğimizde 583 milyon liralık borcu kucağımızda bulduk. Ama Beşiktaş'ın borcu bizim namusumuzdur ödeyeceğiz" diye konuştu.

Önceki dönemden gelen borçları, önce sürdürülebilir sonra da ödenebilir hale getirmek için çabaladıklarını açıklayan Çebi, Yıldırım Demirören döneminden kalan 583 milyon liralık borcun 323 milyonluk kısmının daha önceden kredilendirildiği için faizlerle çok uğraştıklarını belirtti.

Ahmet Nur Çebi, Demirören zamanında yapılan borçlardan kendi dönmelerine yansıyan faiz ve kur farklarının da 182 milyon civarında olduğunu ve bu rakamların 583 milyonun üstüne eklendiğinde zaten 770 milyon liralık bir borca ulaştıklarını ifade etti.
Toplam borcu 867 milyon lira olarak açıklayan Çebi, stada 157 milyon lira borçlandıklarını ve 100 milyon lira daha borçlanma öngördüklerini dile getirdi.

Stat harcaması haricinde kendi dönemlerinde 97 milyon lira borçlandıklarını ve toplam 102 milyon liralık transfer harcaması yaptıklarını söyleyen Çebi kendilerinde sonraki yönetimlere sağlıklı bir mali yapı bırakacaklarını dile getirerek konuşmasını tamamladı.

Yorumlar (10)
abuzittin 5 yıl önce
Hay yalanın bata utanmazlar ulan nerede ise dört yıl oldu bir tane sportif basari yok nasıl çıkıp o kürsüye milletin yüzüne bakıyorsunuz hayret sahtekar fikret niye beşbin kişinin aidatını yatirirsin amaç ne ille ibna olmakmi istiyorsunuz.
abuzittin 5 yıl önce
Besiktasin borcu namusumuz demiş arkadaş peki şampiyonluğu neyiniz.
Yurdaer 5 yıl önce
Şampiyonluğun kaçmasında HAKEMLERİN BÜYÜK ROLÜ var, unutmayalım!
fatih 5 yıl önce
valla çare serdal adalı borçlar namuslarıymış yav he he bi s......dir git borçlar 2012 de 580 milyon liraydı şimdi 977 milyon lira oldu hangi 867 milyon liradan bahsediyorsun site yönetimi daha geçenki haberde 977 diyordun sendede bi tuhaflık var anlaşılan sizden bi bok olmaz hırsız gs ye geçen sene 2. liği bu senede efsane başkanımızın isminin yazılı olduğu şampiyonluk kupasını ellerinizle hediye ettiniz seneyede fener şampiyon olur adalı koltuğa oturur beşiktaş gerçek kimliğini adalıyla yakalayacaktır siz anca parasızlıktan ağlayan her zaman yapılan stadın arkasına sığınan her şeye bahane uydurup gerçekleri örtbas eden zihniyetsiniz hakemler takımımızı her hafta doğruyor siz trene bakarcasına izleyip sadece hoca suçluymuş gibi başarısızlığı sadece hocaya bağlıyorsunuz masaya yumruklarınızı vursaydınız sezon başından beri hakemler sayesinde 12 puanımız gitti bu rakam 6 olurdu ama nerde sizde o cesaret artık ben sizin gideceğiniz zamana konsantre oldum adalı gelecek BEŞİKTAŞ BÜYÜYECEK
serkanatlı 5 yıl önce
çare;kulübümüze karşılıksız yardım etmek.bir zaman yapılan "Beşiktaş İçin Kibrit Çak" kampanyası..herkes gücü oranında yardım yapmalı ama yapılan yardımlar ile acil olarak borçlar kapatılmalı.
çebinin suratına sıçam 5 yıl önce
fikret orman gs nin başkanı olsun oraya çok yakışır
kenan 5 yıl önce
beşiktaşı kongre salonundaki öndeki yaşlılar heyeti yönetiyor.bu kadar tepkiye rağmen ibra olursa gülerim yazık
kenan 5 yıl önce
yürü hadi yürü..ibra olmamanın çok ciddi yaptırımı yok bunun mahkemeleri var ayrıca.sadece tüzük gereği erken seçim kararı alınmalı diye divan açıkladı.renkli isen sayfana değilsen cahil cahil konuşmayın dinleyin öğrenin.ortada sanki koç la sabancı yönetim olmak istiyorda,bugün tek aday olanı beğenmiyorsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın