Bizim de Barış ‘Bebek’imiz oldu

Sabah gazetesi yazarı Ahmet Çakar kaleme aldı...

GÜNDEM 12.04.2016, 08:10 12.04.2016, 08:11
7114

 Beşiktaş lehine verdiği penaltı bir hibrit penaltı. Penaltıyla uzaktan yakından alakası yok. Sosa hibrit çime takılıyor ve kendini yere bırakıyor.

Türk futbolunun kabusu MHK, futbola zarar vermeye, tam gaz devam ediyor... Barış Şimşek, iki ay önce FIFA listesinden atılmıştı... Sezonun ilk yarısındaki Fenerbahçe- Bursaspor maçındaki kötü yönetimi onun FIFA listesinden çıkartılmasına neden olmuştu. Üstelik aynı Barış Şimşek, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Cüneyt Çakır'ın çizgi hakemi... Şampiyonada tüm çizgi hakemleri FIFA listesindeyken Barış Şimşek cezalandırılmış ama Fransa'da görev yapacak.
Gelelim dün geceki maça; Vodafone Arena'daki ilk karşılaşma ve şampiyonluğu ilgilendiren çok önemli bir mücadele... Belli ki maçta büyük bir çekişme olacak, sert geçecek ve hakeme büyük iş düşecek. Ama MHK, ne hikmetse maçta kötü bir performans silsilesi sonrası FIFA'dan diskalifiye ettiği Barış'ı görevlendiriyor. Beşiktaş lehine verdiği penaltı bir hibrit penaltı. Penaltıyla uzaktan yakından alakası yok. Sosa hibrit çime takılıyor ve kendini yere bırakıyor. Son 10 dakika maç 3-2'ydi ve Bursa oyun hakimiyetini eline geçirmişti ama maalesef hakem Beşiktaş'ın 12. oyuncusu gibi sürekli Bursa aleyhine düdükler çaldı. Hele hele oyun bitmeden bir dakika önce Quaresma'nın rakibin böğrüne soktuğu ayak var ki kart verse en az sarı olacak ve ikinci sarıdan kırmızı ile oyun dışı kalacaktı. Ama Quaresma, kırmızı kartı ancak maç bittikten sonra gördü.
Teknik direktörler en az hakemler kadar hakemliği bilirler... Bursa'nın hocası Hamza Hamzaoğlu, son 15 dakikadaki rezilliği gördü. Hakemin Beşiktaş'ın 12. oyuncusu gibi mücadele ettiğini fark etti ve oyundan atıldı.
Soracak çok soru var... Bir kaç hafta önce Fikret Orman, Riva'ya niye gidip bakışlarıyla hakemlere gözdağı verdi? Beşiktaşlı Hüsnü Güreli, Serdar Çakır'a niye "Görevinden istifa et" dedi? Kuddusi Müftüoğlu ve arkadaşları Orman'ın bu tavırlarına niye reaksiyon göstermediler? Serdar Çakır atamalara müdahale etmediği halde niye gönderilmesini istediler? Hoş değil... Yakışmıyor. Bildiğim çok fazla şey var ama hukuk devletinde yaşıyoruz.
Yorumlar (25)
ez 5 yıl önce
bırak aslan fener şampiyon olacak diye tweet atarsan şimdi böyle kıvranırsın
deli 5 yıl önce
siktir git amin oğlu
kartal yürekli 5 yıl önce
bu renkli ipneyi sayfada görmek istemiyoruz. penalti bal gibi penaltiydin. sosanin dizine vurdu topsporlu
LiBeRt 5 yıl önce
Çakar Ülkenin eyyamcısı sensin anlaşılan. At gözlüğü ilemi izliyorsunuz maçı? Beşiktaş hak ederek aldı. 2 golü ofsayt verilmedi. Kaçırdığı 6 7 pozisyon var. Verin veriştirin hakeme. Bursa gol attıda hakem mi iptal etti ? penaltısınını mı vermedi ? Senin penaltı dediğin pozisyona tv karşısın da 10 açıdan izleyerek yarım saatte zor karar veriyorsunuz. Hakem gördüğü anda çalıyor. Yeter artık eyyamcılığınız..
muallim 5 yıl önce
biz başka maç mı izledik ya? ilk yarıda 3 adet frikik hiçbirinde sarı yok? faty atağı durdurmak için topu eliyle değdi, avantaj mavantaj ayağına sarı yok? japon defans maç boyu tekme attı. Hele o son dakika, q7 hatalı evet ama adama vurmuyor, japon oscarlık bir hareketle kendini yere nasılda attı öyle? Yönetim q7 nin cezasına itiraz etsin, ağır tahrik ve iftira var pozisyonda.
Fırat 5 yıl önce
Bu adamın konuşmaları beni rahatsız ediyor...Kartal bakışı,nda olmamalı bu adam...Sinan engin ile girdiği iddayı kaybetmekten korkuyor herhalde..Adamlar ATİBA,ya kareteci gibi taban göstererek sakatlayasıya giriyorlar bırak kartı hakem ikaz bile etmiyor be Adam..
Beşiktaşlı 5 yıl önce
Gec bunları Ahmet'im. Dondurma değil bu işler
BABA KARTAL 5 yıl önce
collinaya soralım penaltı derse erman toroglu ve rıdvan dilmen ve gözleri görebilenler gibi ahmet cakarda ne dedi yorumculugu bırakacam dedi bakalım bırakacakmı sözünün erimi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın