"Bize Yakışmayan..."

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, devre arası çalışmalarıyla ilgili konuştu.

 Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya kampında futbolcuların çalışmalarından memnun kaldığını söyledi.

Güneş, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, devre arasının kısa sürdüğünü belirterek, "Bütün oyuncularımız iyi çalıştı. Kamptan memnunum. Herhangi bir olumsuzluk yok. Karakterli oyunculara sahibiz. Özverili şekilde çalışıyorlar. İmkan verdikçe çok şey alacağımızı görüyoruz. Tek şikayetim çalışma süresinin kısa olması oldu" dedi.

Sezon başından bugüne kadar aşama kaydettiklerini vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, "Hızlı, tempolu, kazanmak için çalışan bir oyun anlayışı için uğraşıyoruz. Belli bir mesafe aldık. Çok daha iyi olmalıyız. Çok değerli oyuncularımız var. Biz her gün gelişen bir takımız. İlk yarıda bazı bize yakışmayan goller yedik. Onları düzeltmeye çalışacağız. Az pozisyon veren, çok pozisyona giren, oyun güzelliği açısından şaşırtan performanslar ortaya koymak istiyoruz" diye konuştu.

Oyuncularının rakipleriyle değil kendileriyle yarışması gerektiğine dikkati çeken Şenol Güneş, şunları söyledi:

"Futbolcularımın her zaman en iyi oyunlarını oynamaları gerekiyor. Hücum özelliği olan oyuncumuzun savunmadaki eksikliğini kapatmasını ya da tam tersini istiyoruz. Mükemmele gitmek için uğraşıyoruz. Dünyada oynanan futbol ile Türkiye’deki futbol arasında fark yok. Bir takım 11 kişiden ibaret olamaz. Her takımda yirminin üstünde oyuncu var. O yüzden her oyuncu görev verildiğinde en iyisini yapmalı. Hepimiz takımın bir parçasıyız."


RAKİPLERLE REKABET

Rakipleriyle rekabete değinen Güneş, "Kavga etmeden rekabeti sağlayabilirsek çok iyi olur. Biz herkesten iyi olmaya çalışmıyoruz. Kendimizde olan değerleri en iyi şekilde sahaya koymaya çalışıyoruz. Lig bir maraton. Bir rakibi yenince her şeyi başardık diyemeyiz ya da kaybedince her şey bitti diyemeyiz" değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş'ın adının zaten şampiyonluk yarışında olduğunu belirten Şenol Güneş, "Biz şampiyon gibi yaşamak, davranmak ve çalışmak zorundayız. Alacağımız sonuçlarla önde olacağız. Bu takımın dünü vardı, bugünü yaşıyor ve yarınları da olacak. Her maça kazanmak için çıkarız. Kazanınca ya da kaybedince kendimizi değerlendiririz. Sezon başındaki eksiklerimiz bugün daha azalmış durumda. Kamuoyunun beklediği sonuçsal değeri almak istiyoruz" diye konuştu.

Abartılı övgülerin kişi ve kurumlara yarar getirmeyeceğini anlatan tecrübeli teknik adam, sözlerini şöyle tamamladı:

"Sürekli övgüden iş yapamazsınız. Övgü de yergi de ülkemizde kontrolsüz. Ben işimi yapıyorum. Onun için buradayım. Ben yardımcı oluyorum, işi yapan oyuncular. Taraftarın verdiği bir moral tezahüratı bazen benim katkımdan fazla oluyor. Her takımın lideri önemlidir. Bu kulübün patronu başkan ve yönetimdir. Başkan ve yönetim bana destek olacak. Ben de oyunculara destek olacağım. Hepimiz Beşiktaş'ın büyümesine katkı yapmak için buradayız. Aktör oyuncular. Şahsımla ilgili işini iyi yapmaya çalışan bir adam denmesi benim için yeterli."
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2016, 22:59
YORUM EKLE