Bilic'ten Terim'e büyük destek!

Avrupa Şampiyonası elemelerine kötü başlanmasına karşın Fatih Terim'e güvendiğini söyleyen Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic "Türkiye ayağa kalkacak ve EURO 2016'ya gidecektir" dedi.

GÜNDEM 21.10.2014, 05:00
1283
Bilic'ten Terim'e büyük destek!

Sivasspor'u mağlup ederek ligde liderliğini sürdüren Beşiktaş'ın teknik direktörü Slaven Bilic Türk Milli Takımı'na inandığını söyledi. Hırvat basınına  bir röportaj veren deneyimli teknik  adam, "Çek Cumhuriyeti maçını tribünden izledim. Letonya maçında televizyonun karşısındaydım. Üç maç oynadılar ve ikisini kaybettiler. Evet bu gerçekten ciddi bir problem" dedi.

Bilic şöyle devam etti: "Terim çok iyi birisi. Şu an bir jenerasyon değişikliği gerçekleştirmeye çalışıyor. Türklerin asıl sorunu bir zamanlar Yunanistan'ın yaşadığına çok benziyor. Otto Rehhagel takımın başına gelmiş üç yıl sonra Avrupa Şampiyonu olmuş ve ancak o tarihlerde iyi bir takıma sahip olmuşlardı."

Yunanistan ile Türkiye'nin bir diğer benzer yönünü, Yunanlıların Olympiakos ve Panathinaikos ve Türklerin de Galatasaray ve Fenerbahçe gibi başı çeken kulüplere sahip olması olarak gösteren Hırvat çalıştırıcı, bu takımların milli takımdan daha çok öne çıkmalarının sıkıntılara yol açabildiğini savundu. Mevcut duruma karşın millilere güvendiğini söyleyen Bilic sözlerini, "Türkiye ayağa kalkacak ve EURO 2016'ya gidecektir" diye tamamladı.

Özel bir müjde

Öte yandan Beşiktaş hocasının üçüncü kez baba olma hazırlıkları yaptığı ortaya çıktı. Bilic'in uzun süredir birlikte olduğu Ivana Deldum'un bir kız çocuğuna hamile olduğu, Aralık ayında doğum yapacağı belirtildi. Bilic'in 14 yıl süren ve 2007'de sonlanan ilk evliliğinden de iki çocuğu bulunuyor.

Yorumlar (0)