Bilic'ten Örnek Alın

Bilic’in, Ersan Gülüm’ün Sercan’a yaptığı harekete “kırmızı kart” demesini çok takdir ettim. Bilic bir şey mi kaybetti? Beşiktaş’a bir şey mi oldu?

GÜNDEM 08.10.2014, 02:35
2787
Bilic'ten Örnek Alın

BİLAL MEŞE sordu DUAYEN cevapladı
ŞANSAL BÜYÜKA ile DOBRA DOBRA

 

 

Ligin ilk beş haftası geride kaldı. Büyüklerin döküldüğü bu süreç içerisinde sadece futbol oynamaya çalışan, hem ligde hem de Avrupa’da varolma savaşında kendini hissettiren bir Beşiktaş vardı. Sakatların, Atatürk Olimpiyat Stadı’nın dezavantajlarının bile üstesinden gelmeyi başaran Kartal, liderlik koltuğuna oturmayı başardı.

 

 Şansal Büyüka’nın Beşiktaş’a bakışı nedir onu görelim.

Ligde beş haftayı geride bırakan Beşiktaş, iç sahada galibiyet serisi yakalayamıyor ama deplasmanda üst üste üç galibiyeti var. İlginç bir istatistik... Olimpiyat’tan kurtulurlarsa başarı artar mı?

 


- Beş haftalık Beşiktaş sonuçları elbette ilginç... Deplasmanda üç maçta 1-0’la üç galibiyet, dokuz tam puan, içeride  iki 1-1 ile 4 kayıp puan... Ligde ben hep şunu gördüm, deplasmanda kim daha fazla puan toplarsa, o şampiyon olur. Veriler böyle... Beşiktaş beşinci hafta sonunda bunu başardı. Olimpiyat’ı terk ettiği gün, içerde de galibiyetlerin geleceğinden kimsenin kuşkusu olmasın.

 

 

Bilic, Balıkesir maçından sonra Ersan Gülüm’ün Sercan’a yaptığı hareket için ‘kırmızı kart’ dedi. Böylesine cesur ve dürüstçe açıklamaları nasıl yorumluyorsunuz?

 


- Bilic’in, Ersan Gülüm’ün Sercan’a yaptığı harekete “kırmızı kart” demesini çok takdir ettim. Bunu dedi de ne oldu? Bilic birşey mi kaybetti? Beşiktaş’a bir şey mi oldu? Bilic bunu söyleyerek samimiyetini ortaya koydu, sempati topladı. Zaten Beşiktaş sıcak, Biliç sempatik... Beşiktaş’ın oyuncularına bakın... Olcay, Veli, Serdar, Oğuzhan, kim varsa, saha içinde etliye sütlüye karıştıklarını, rakibe küfür ettiklerini, hakeme el kol hareketi çektiklerini görüyor musunuz? Onun için Beşiktaş herkese iyi geliyor. Herkes, kendi tuttuğu takım şampiyon olmayacaksa Beşiktaş olsun istiyor. Sanki  bu ülkede herkesin ikinci takımı Beşiktaş... Fenerbahçe maçında Bekir kırmızı görüyor ki, doğru bir karar olduğunu herkes söylüyor, maç sonu İsmail Hoca “Saçma bir kırmızı” diyor. Yapmayın , Bilic’ten örnek alın. Bugüne kadar samimiyetten ve dürüstlükten kimse bir şey kaybetmedi.

 

Sosa-Oğuzhan ilk kez Balıkesir maçında yan yana oynadı. 100. Yıl’da da, Sergen ile Tümer yan yana oynamıştı ve o sene şampiyonluk geldi. Böyle devam mı?


- Beşiktaş’ın zengin bir kadrosu var. Bilic de buna güveniyor. Bugün Sosa-Oğuzhan, iki kreatif oyuncu bir arada oynar, yarın Veli, Necip, Olcay aynı orta alanda iş yapar. Kim oynarsa oynasın, Beşiktaş takım oyunu oynuyor . Önemli olan da bu.

 

Yıllar sonra Beşiktaş’tan yedi futbolcu milli takıma çağırıldı. Kulübün transfer politikasını tamamen yerli oyuncular üzerine kurmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?


- Beşiktaş’tan yedi oyuncunun milli takıma çağırılması, zaten  yerli transferindeki isabeti ortaya koyuyor. Veli, Avusturya Milli Takımı’nda ama, Beşiktaş’a gelene kadar Veli’den, Olcay’dan kimin haberi vardı? Oğuzhan, İngiltere’de iken biliniyordu da, niye kimse almadı? Tolga’yı transfer edip, yabancı kaleci kontenjanını başka mevkiye kullanmak bir yöneticilik başarısı değil mi? Her fırsatta söylüyorum, Başkan Fikret Orman’ı beğeniyor ve destekliyorum. Türk futbolunun, Türk sporunun örnek bir- iki başkanından biri . Üçüncüsü var mı derseniz, bana göre yok.

 

MİLLİYET

Yorumlar (0)